Sklep

Podsumowanie 6 tyg. OFC - Zima 2026

OFC:

Ostatni tydzień pierwszej połowy rundy zasadniczej dostarczył wszystkiego, za co kochamy Wrocbal - emocji, zwrotów akcji i bramek w hurtowych ilościach.  A to wszystko zwieńczone piątkową Ceremonią Wręczenia Nagród za sezon Jesień 2025. Zaczęliśmy od absolutnie szalonego poniedziałku. Najpierw prawdziwa wymiana ognia - Pancernik.eu pokonał 3V 8:7 w jednym z najbardziej ofensywnych spotkań tej rundy. Tempo? Kosmiczne. Obrony? Tylko momentami. Chwilę później Elektrosat pokazał charakter. Po stracie 0:3 wielu już stawiało krzyżyk, ale odpowiedź była bezlitosna - siedem bramek z rzędu i finalnie 7:3. Na koniec wieczoru rollercoaster z udziałem FC Italiani Wrocław. Prowadzenie 2:0, później 2:4, a ostatecznie zwycięstwo 5:4. Mecz, który mógł złamać - zamiast tego zbudował. Środa i czwartek przyniosły kilka bardziej jednostronnych rozstrzygnięć, choć w II lidze nie brakowało twardej walki i spotkań trzymanych na styku do ostatnich minut. Jeśli chcecie dokładnych analiz, kulis i bohaterów kolejki – koniecznie zajrzyjcie do magazynu „Wrocbal Po Gwizdku”, przygotowanego przez Łukasz Czuchraj. Bo to był tydzień, który naprawdę ustawił narrację na drugą część rundy.

Wyniki:

OFC 1:

Pancernik.eu – 3V  8:7 (4:3)
FC B/S/H United – FC Italiani Wrocław  4:5 (4:2)
Fulanito – Noibud  4:15 (3:7)
Istambuł United – Ołer Garden  2:12 (1:2)
FC B/S/H United – Old Blue Angels  8:2 (3:2)

OFC 2:

DKM Football Club – Elektrosat Wrocław  3:7 (3:1)
Wypici Team – Bobritos Banditos  2:3 (0:2)
Seven – FC Piszczele  6:6 (2:1)
Atletico Wrocław – Brak Sponsora  5:10 (1:2)

Sytuacja w tabelach i klasyfikacjach indywidualnych:

OFC 1:

Ms. Zespół M Pkt. B+/-
1. Pancernik.eu 4 12 21
2. Ołer Garden 4 12 18
3. Noibud 4 9 22
4. FC Italiani Wrocław 4 9 3
5. 3V 5 7 9
6. FC B/S/H/ United 5 4 -4
7. Fulanito 5 3 -18
8. Old Blue Angels 3 0 -19
9. Istambuł United 4 0 -32

OFC 2:

Ms. Zespół M Pkt. B+/-
1. Sii 4 9 5
2. Bobritos Banditos 4 9 22
3. Seven 4 8 10
4. FC Piszczele 5 7 21
5. Elektrosat Wrocław 4 7 2
6. Wypici Team 4 5 8
7. DKM Football Club 4 5 1
8. Brak Sponsora 5 3 -25
9. Atletico Wrocław 4 0 -44

 

Klasyfikacje indywidualne (faza ligowa):

OFC 1:

Król strzelców - Jakub Pelwecki (Pancernik.eu) - 11 bramek
Król asyst - Andrey Rats (Noibud) - 7 asyst
Klasyfikacja Kanadyjska - Chrystian Edelbauer (3V) - 15 punktów

OFC 2:

Król strzelców - Mateusz Mrowiec (FC Piszczele) - 21 bramek
Król asyst - Mateusz Mrowiec (FC Piszczele) - 9 asyst
Klasyfikacja Kanadyjska - Mateusz Mrowiec (FC Piszczele) - 30 punktów

Drużyny tygodnia:

 

FC ITALIANI WROCŁAW - To właśnie FC Italiani wygrali ostatecznie mecz, w którym przegrywali do przerwy 2:4. Choć co prawda wypuścili prowadzenie z początku meczu, to warto docenić ich mimo wszystko udany comeback.

ELEKTROSAT WROCŁAW - Elektrosat przegrywał z DKM-em do przerwy praktycznie 3:0, lecz w ostatniej akcji pierwszej odsłony, i w całej drugiej połowie, odwrócili oni losy spotkania i zabezpieczyli 3 punkty wygrywając 7:3.

Szóstki tygodnia:

OFC 1:

Domenico Lucera (FC Italiani Wrocław) - Maciej Mazur (Pancernik.eu), Dmytrii Budasov (Noibud) - Jakub Pelwecki (Pancernik.eu), Martin Szydłowski (Ołer Garden) - Vladyslav Shvets (Noibud)

OFC 2:

Oskar Orfin (FC Piszczele) - Ryszard Laguna (Elektrosat Wrocław), Piotr Dudziec (Brak Sponsora) - Karol Maliński (Bobritos Banditos), Michał Grzywaczewski (Elektrosat Wrocław) - Jacek Pożarowski (Brak Sponsora)

Pamiętajcie, że obserwować możecie nas także na:

       

Autor: Igor Wiktorowski
(igor@wrocbal.pl)