08.12 godz. 17:40, Przesmyckiego 10, Sedzia: Marcin Niciński
2 : 4
( 1 : 2 )
Skład: Piechnik, Stefańczyk, Rejentowicz, Walczak, Wróblewski, Ciesielski, Goździk, Rybak
Skład: Wan, Bednarczyk, Bigdowski, Szewczyk, Pingot, Boczar, Gmyrek, Grycan
5' Krzysztof Walczak
18' Michał Wróblewski
22' Jan Ciesielski
35' Jan Ciesielski
20' Michał Bednarczyk
40' Jakub Pingot
Zawodnik meczu: Jan Ciesielski (Aktywny i widoczny przez całe spotkanie. Zdobył dwie ważne bramki dla swojej drużyny i znacznie przyczynił się do ugrania przez Oponix trzech punktów.)

Pierwszym Superligowym pojedynkiem jaki odbędzie się w tym sezonie będzie mecz pomiędzy wicemistrzami z ubiegłej zimy - Realem Compensación, który srebro zdobywał w pierwszej lidze i Oponixem, który dokonał tego samego w najwyższej klasie rozgrywkowej. Oba zespoły wystąpią dzisiaj w ośmioosobowych kadrach. Zaczynamy!

5' (0:1) Przemysław Stefańczyk podaje do Krzysztofa Walczaka, a ten z pola karnego zaskakuje Bartłomieja Grycana!
7' - Dobrze zapowiadającą się kontrę Oponixu przerywa Damian Szewczyk.
8' - Michał Wróblewski ładnie gasi piłę klatą, późniejszy strzał z lewej strony jest już jednak mniej udany.
10' - Janek Ciesielski posyła piłkę obok słupka.
11' - Arbiter Niciński pokazuje korzyść, a z korzyści nie korzysta Jan Wan, którego uderzenie zostaje zablokowane.
12' - Wan z wolnego, prosto w mur.
12' - Janek Ciesielski pojechał przez pół boiska, a następnie odegrał na prawo do Piotra Rybasa. Strzał gracza Oponixu skutecznie zatrzymuje Bartłomiej Grycan.
15' - Akcję Realu niecelnym strzałem kończy Michał Bednarczyk.
18' (0:2) Prowadzenie Oponixu podwyższa Michał Wróblewski!
18' - Piąte przewinienie Realu Compensación, każdy kolejny będzie skutkował przedłużonym rzutem karnym.
19' - Dobre wyjście z bramki Piechnika przerywa akcję Realu.
20' (1:2) Real zdobywa gola kontaktowego - najpierw zamieszanie w polu karnym zrobił Janek Wan, a całość wykończył Michał Bednarczyk!
21' - Strzał z dystansu Michała Boczara, piłkę bez trudu łapie Zbyszek Piechnik.
22' (1:3) Piłkę w siatce umieszcza Jan Ciesielski! Przewaga Oponixu wzrasta do dwóch goli!
24' - Pojedynek 1 na 1 z Piechnikiem przegrywa Damian Szewczyk.
27' - Rajd Stefańczyka kończy się niecelnym strzałem.
28' - Uderzenie Rybasa, nogą broni Grycan.
30' Czas dla Realu.
33' - Pingot z wolnego, gola dla Realu jednak nie oglądamy.
34' - Świetna trójkowa akcja Oponixu, nie kończy jej jednak Stefańczyk, bo dobrze z bramki wychodzi Grycan.
35' Czas dla Oponixu.
35' (1:4) Ciesielski z dubletem! Janek skutecznie wykańcza dobre podanie od Przemka Stefańczyka i podwyższa na 4:1!
38' - Seria dobrych interwencji Piechnika, bramkarz Oponixu zatrzymuje trzy strzały Realu.
40' (2:4) Wynik spotkania strzałem z rzutu wolnego ustala Jakub Pingot!

Oponix pewnie pokonuje Real Compensación i melduje się na pierwszej lokacie ligowej tabeli. Real bez walki się nie poddał - Piechnik na nudę narzekać nie mógł. Oponix o kolejne ligowe punkty powalczy dopiero po nowym roku. Zespół Łukasza Łukasika zobaczymy w akcji już jutro - ich rywalem będzie Seev telekom!

autor: Marta Toczek