08.12 godz. 18:30, Przesmyckiego 10, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Pondel, Pondel, Kloczkowski, Gruszka, Bednarczuk, Rudzki, Giermek, Cylny
Skład: Waksmański, Rudy, Kaczmar, Bogacz, Goławski, Grobelny, Filiński, Biernacki
12' Damian Rudzki
14' Adam Cylny
14' Michał Bednarczuk
19' Damian Rudzki
20' Damian Rudzki
37' Adam Cylny
7' Grzegorz Goławski
9' Bartosz Filiński
17' Michał Biernacki
22' Michał Biernacki
23' Grzegorz Goławski
35' Dominik Kaczmar
40' Michał Biernacki
Zawodnik meczu: Michał Biernacki (Michał strzelił dziś hat-tricka, a jego ostatni gol był bardzo ważny - dał Nokii jeden punkt. W ostatnich sekundach mógł zostać autorem asysty na wagę trzech oczek. Wyróżnienić należy także Cylnego i Rudzkiego.)

Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami Kierownika Michała Pondla Nokia nie jest ekipą, która specjalnie "leży" Tomtexowi ("Do tej pory na hali dwa razy graliśmy z Nokią. I dwa te mecze przepie**oliliśmy"). Do trzech razy sztuka? Zobaczymy za 40 minut!

1' - "Daję Miśkowi 5 minut że się zagotuje" - swoje przeczucia uzewnętrznia arbiter Niciński.
2' - Mocny strzał Giermka, skutecznie broni to Waksmański.
3' - Do późnych godzin nocnych trenował wczoraj Damian Rudzki, niestety wkrętek z rogu nie trenował, więc Waksmańskiego w ten sposób nie udało mu się zaskoczyć.
5' - Minęło pięć minut a Misiek się nie zagotował. Nic się Pan nie znasz, Panie Niciński.
6' - Dobry przechwyt Kloczkowskiego, może i coś by z tej akcji wyszło, gdyby adresat podania - Michał Bednarczuk nie jeździł akurat czterema literami po parkiecie.
7' (1:0) Grzegorz Goławski wyprowadza drużynę Nokii na prowadzenie!
8' - Wzorowy "klej" w wykonaniu Tomasza Pondla, późniejszy strzał TePe17 zostaje jednak zablokowany.
9' - Groźny i minimalnie niecelny strzał Damiana Rudzkiego.
9' (2:0) "Ale ich opie***lili!" - komentują postronni obserwatorzy. Nie popisał się Irek Gruszka, a jego błąd bezlitośnie wykorzystał Bartek Filiński, który zwodem położył Michała Pondla, a następnie na pełnym spokoju posłał piłkę do siatki!
12' (2:1) Wkrętek z rogu Rudzki nie ćwiczył, ale strzały z 5 metrów to już co innego! Piłka wpada w długi róg i Tomtex łapie kontakt z rywalem!
13' - Goławski minimalnie obok słupka.
14' - Arbiter Niciński raportuje, że "Misiek rzucił się jak szczupak". Doceniamy poświęcenie.
14' (2:2) TePe17 podaje do Cylnego a ten cylnym strzałem zaskakuje Waksmańskiego i doprowadza do remisu!
14' (2:3) Ależ się dzieje! Tomtex wychodzi na prowadzenie za sprawą Michała Bednarczuka!
17' (3:3) Piękna akcja Nokii! Kaczmar podaje do Biernackiego, a ten wzorowo zamyka tę akcję!
18' - Na boisku jest już arcyciekawie, ale co to obchodzi sędziego. "Dwie świnie na obiekcie" - raportuje stolikowi Marcin Niciński.
18' "Taaaaaajm" - drze się wniebogłosy arbiter Niciński. Czas bierze ekipa Tomtexu.
19' (3:4) Kloczkowski podaje do Rudzkiego, a ten ustrzela dublet! Solidny trening dzień przed połaca, nie ma co!
20' (3:5) Cylny do Rudzkiego, a ten głową podwyższa prowadzenie Tomtexu!
20' (3:6) Ależ końcówka w wykonaniu Rudzkiego! Damian dobija swój własny strzał i ma już na koncie 4 gole!
22' (4:6) Michał Biernacki bez trudu posyła piłkę obok swojego imiennika - Pondla!
23' (5:6) Biernacki podaje do Goławskiego a ten zmniejsza stratę Nokii!
25' - Strzał Kloczkowskiego z dystansu, mamy rożny dla Tomtexu.
27' - Zablokowany strzał Rudzkiego i kolejny rożny dla Tomtexu.
29' - Kaczmar z wolnego, skutecznie zatrzymuje to Gruszka.
31' - Oblężenie bramki Nokii, Tomtex nie daje jednak rady podwyższyć prowadzenia.
33' - Filiński kasuje Michała Pondla, czas zostaje zatrzymany.
34' Żółtą kartką ukarany zostaje Adam Cylny.
35' (6:6) Genialne uderzenie Dominika Kaczmara! Piłka ląduje w samym okienku i Michał Pondel nie ma absolutnie nic do gadania.
35' Tomtex bierze czas, a my czasu nie marnujemy - pokaz freestylu daje arbiter Niciński!
37' (6:7) Śliczna podcinka w wykonaniu Cylnego! Tomtex ponownie na prowadzeniu!
38' - Strzał Bednarczuka broni Waksmański.
40' (7:7) Michał Biernacki ratuje jeden punkt dla swojej drużyny!
40' - Piłka meczowa dla Nokii - Biernacki podaje do Filińskiego, ale ten przegrywa pojedynek z Miśkiem Pondlem!

Kto w sobotę o 18:30 zawitał na Przesmyckiego ten na pewno nie pożałował - mecz Nokii z Tomtexem trzymał w napięciu do ostatniej sekundy! Tym razem ekipa Michała Pondla nie została opier... ograna i podzieliła się punktami ze swoim rywalem. Tomtex mógł ten mecz zarówno wygrać, jak i przegrać, można więc uznać, że remis jest sprawiedliwym zakończeniem tego thrilleru. Obie ekipy ponownie w akcji zobaczymy dopiero po nowym roku.

autor: Marta Toczek