13.03 godz. 19:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
1 : 7
( 0 : 4 )
Skład: Chmiel, Cholewa, Gorazdowski, Śliz, Grobelny, Kaczmarczyk, Hajzer, Burzmiński
Skład: Jaskulski, Branicki, Sojka, Baka, Łysek, Sochański, Tokarski, Castillo, Jurkiewicz
7' Marcin Burzmiński
10' Marcin Burzmiński
14' Marcin Burzmiński
19' Paweł Cholewa
29' Daniel Kaczmarczyk
37' Marcin Burzmiński
39' Paweł Hajzer
28' Bartosz Łysek
Zawodnik meczu: Marcin Burzmiński (Marcin co miał to w zasadzie strzelił, a że uczynił to czterokrotnie to walnie uczynił się do odniesienia przez jego zespół wygranej na koniec sezonu. )

Pierwszy środowy mecz to starcie 2 ligi pomiędzy dziewiątym Brakiem Sponsora a ósmym AXA XL. Faworytem tego starcia są posiadający cztery punkty więcej zawodnicy Jarosława Baki. Czy spełnią zatem oczekiwania swoich kibiców i pokonają "czerwonych"? Czy jednak Ci w końcu się przełamią i wygrają (w sposób boiskowy) pierwszy mecz od siedmiu kolejek (nie licząc zwycięstwa walkowerem z Monterail)?

5' Płaski strzał Daniela Kaczmarczyka zza pola karnego i Kamil Jurkiewicz czujnie przenosi futbolówkę na rzut rożny.
5' Szybko wykonany "korner". Piłkę w pole karne dostaje Paweł Hajzer, ale jego uderzenie instynktownie nogami broni bramkarz.
7' (0:1) - Błąd Kamila Miernika, który nie opanował piłki przed własnym polu karnym i niczym Steven Gerrard w pamiętnym meczu z Chelsea, pechowo się poślizgnął. Korzysta na tym Marcin Burzmiński i z zimną krwią (identycznie jak Demba Ba), precyzyjnym strzałem przy słupku daje prowadzenie swojej drużynie.
9' Rozmontowana defensywa Braku Sponsora. Adrian Rodrigo Castillo zagrywa piłkę pod bramkę do niepilnowanego Łukasza Sochańskiego, a ten przegrywa pojedynek jeden na jeden z Markiem Chmielem.
9' Jeszcze jedna dobra interwencja Chmiela, który świetnie radzi sobie z mocnym uderzeniem Castillo z dystansu!
10' (0:2) - Niewykorzystane sytuacje się mszczą i "czerwoni" podwyższają swoje prowadzenie. Jacek Śliz świetnym podaniem odnajduje w polu karnym Burzmińskiego, a ten strzałem w długi róg pokonuje Jurkiewicza.
14' (0:3) - Kolejne nienajlepsze zachowanie defensywy AXA XL. Piłka po raz kolejny trafia do Burzmińskiego, a ten w identyczny sposób jak przy poprzednich dwóch bramkach, płaskim strzałem przy słupku kompletuje hattricka.
19' (0:4) - Co Brak Sponsora strzela to wpada do bramki. Zza pola karnego uderza Paweł Cholewa i Kamil Jurkiewicz zmuszony jest wyciągać piłkę z siatki po raz czwarty.
21' Sochański z rzutu wolnego. Piłkę przed siebie wybija jeden z obrońców Braku Sponsora. Do tej dopada Miernik i strzela mocno, płasko - tuż obok słupka.
28' (1:4) - Po kilku minutach mamy pierwsze trafienie dla AXA XL, a sposób na pokonanie Chmiela znajduje Bartosz Łysek.
29' (1:5) - Natychmiastowa odpowiedź Braku Sponsora. Składna akcja, po korzyści. Michał Grobelny świetnie zagrywa w "szesnastkę" do Kaczmarczyka, a ten w sytuacji sam na sam nie myli się i trafia przy dalszym słupku.
30' Uderzenie Grobelnego z powietrza i piłkę przed siebie odbija Jurkiewicz.
31' Burzmiński kontra Jurkiewicz i górą w tym starciu kiper "białych".
32' Szarża Cholewy, który z łatwością mija obronę rywali i strzela po ziemi, ale minimalnie obok dalszego słupka bramki przeciwników.
33' Miernik zabiera piłkę Ślizowi, pędzi prawą stroną i kończy akcję strzałem obok bramki.
35' Strzał Śliza z rzutu wolnego mija bramkę Jurkiewicza.
37' (1:6) - Druga asysta w tym meczu Śliza i czwarte trafienie Burzmińskiego, który tym razem świetnie wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem.
39' (1:7) - To już jest pogrom! Cholewa do Hajzera, a ten strzałem z dystansu przy słupku zaskakuje Jurkiewicza.
40' Kaczmarczyk z woleja i piłka po jego próbie przelatuje nad poprzeczką.

Brak Sponsora zneutralizował wszelkie atuty przeciwników, do tego zagrał niezwykle efektywnie i rozgromił AXA XL - 7:1 i w najlepszym wypadku zakończy zmagania na dziewiątej lokacie. Zespół Łukasza Sochańskiego przegrał pierwszy mecz od trzech kolejek i do końca sezonu zagra jeszcze dwukrotnie. Następnym razem zmierzy się z Mahle Shared Services. Co do BS-u to tak jak wcześniej wspominaliśmy był to ich ostatni mecz tej zimy. Za sezon serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w edycji wiosennej.

autor: Michał Pondel