09.01 godz. 19:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Wajda, Jędrzejewski, Bałaj, Kręcigłowa, Wabnic, Siwiec, Suchecki, Ziobrowski, Kucharski, Niciński, Ryczkowski
Skład: Pondel, Pondel, Leszczyński, Jagodziński, Chmielewski, Lech, Kozak, Bryś, Wiktorowicz, Lesiuk
21' Kamil Wabnic
33' Kamil Wabnic
10' Jakub Bryś
17' Jakub Bryś
24' Wiktor Chmielewski
Zawodnik meczu: Kamil Wabnic (Gracz Core musi uważać, żeby w weekend nie urządzono sobie na niego polowania - dzisiaj zagrał bowiem jak prawdziwy dzik! Szybki, aktywny i przede wszystkim skuteczny (brawo za hat-tricka!) - obrona Widawy miała z nim dziś ogromne problemy. Szacuneczek!)

Pierwszy środowy pojedynek to starcie wracającej do OFC po czterech latach wrocławskiej Widawy i debiutanta - Core Services. Ekipa tych pierwszych to nie jest ten sam zespół sprzed lat. Jedynym, który pozostał w ich szeregach jest Michał Pondel (były zawodnik JaCierpieDole FC z epizodami w Kruczkach i AmReście). Oprócz nich zobaczymy kilku graczy występujących w Tomtexie i Almamasters (na Skwierzyńskiej). Drużyna Sławomira Ryczkowskiego jest bardziej tajemnicza dla fanów OFC. Jedyną znaną personą jest Marek Wajda, czyli bramkarz Wolves Wrocław. Jak zaprezentują się zatem obie te drużyny? Kto zgarnie premierowe punkty w sezonie, a kto będzie musiał obejść się smakiem? Zaraz się o tym przekonamy!

2' - Uderzenie Łukasza Lesiuka z dystansu, Wajda przenosi futbolókę nad poprzeczką i będziemy mieć rzut rożny dla Widawy.
6' - Młody Pondel już prawie przykimał na bramce, skutecznie budzi go jednak Kamil Wabnic. Piłka ląduje w rękawicach golkipera Widawy, nadal mamy 0:0.
8' - Wyjątkowo aktywny jest dzisiaj Wabnic, po kolejnym z jego strzałów piłka wylądowała w siatce, Kamil musi jednak jeszcze wstrzymać się z cieszynką, bo chwilę wcześniej słyszeliśmy gwizdek arbitra Tomasza Pondla i bramka ostetecznie nie zostaje uznana.
8' - Wabnic delikatnie strzela z fałsza, próbując pokonać wychodzącego z bramki Pondla, na nieszczęście Core Services piłka jedynie ociera się o słupek.
10' - Karol Leszczyński zagrywa do Miłosza Jagodzińskiego, gola "Dzikiego Gołębia" jednak nie będzie, bo skutecznie blokuje wszystko defensywa Core.
10' (1:0) Defensywa Core Services zapatrzyła się na skarpetki golkipera Widawy (w różowe pączki? serio Kuba?!), a to wszystko bezlitośnie wykorzystał "Dziki Gołąb", który z narożnika boiska zagrał piłkę do Kuby Brysia, który pewnym strzałem z 5. metra pokonał Marka Wajdę!
11' - Groźny strzał Core Service, dobrze broni to miłośnik skarpetek w różowe pączki.
11' (1:1) Wrocbalowa Pani Fotograf stwierdza "Ale trener Michał ich tam dobrze poustawiał", a kilkanaście sekund później okazuje się, że jednak coś nawaliło w planie szkoleniowca z Widawy - Suchecki wypatrzył Wabnica, a ten lukę między słupkiem a Pondlem i to wszystko skończyło się bramką dla Core Services!
14' - Próba przewrotki w wykonaniu Lesiuka, niestety nic z tego nie wyszło, a szkoda, bo zawsze miło się ogląda takie bramki.
15' - Core nabrało apetytu na gola numer dwa, młody Pondel wyciągnął się jak struna i zatrzymał groźny strzał rywala.
17' (2:1) Bryś - Lech - Bryś - piła chodzi jak po sznurku, a po chwili ląduje w sieci! Jakie to proste!
17' - "Zapisz, że Michał Pondel pojawia się już drugi raz na boisku w tym meczu" - apeluje Pani Fotograf. No to zapisujemy.
18' - Szkoleniowiec Michał Pondel pada porażony piorunem. A może to z głodu?
19' - Dobry strzał Tomka Kucharskiego, ale też dobra interwencja Kuby Pondla. Nadal 2:1 prowadzi Widawa.
21' (2:2) Michał Niciński stojąc na przedpolu dobrze wypatruje Kamila Wabnica i płasko zagrywa mu futbolówkę, a że Kamil ma dzisiaj formę godną dzika, to po chwili mamy już 2:2! Piłka, jeszcze po delikatnym rykoszecie, mija najmłodszego z Pondli i wpada przy samym słupku! Zabawa w zbieranie punktów zaczyna się nam od początku!
24' - Na bramkę Pondla naciera Tomek Kucharski, chwila zagapienia się na skarpetki w pączki i po akcji, górą z tego starcia wychodzi młody bramkarz Widawy Wrocław.
24' Wiktor Chmielewski zauważył, że Wabnicowi dzisiaj za dobrze idzie, postanowił go więc skasować przy linii, co zaskutkowało żółtym kartonikiem dla zawodnika Widawy.
25' - Ładny strzał Grzegorza Kręcigłowy z dystansu, mamy korner dla ekipy debiutanta.
26' - Znów z dystansu Kręcigłowa, górą jednak Kuba Pondel.
28' - Minimalnie tylko chybia z głowy Paweł Suchecki.
29' - Wiktor Suchecki przyfasolił z 8. metra, a piłka z dużą mocą przywaliła w poprzeczkę!
29' - Strzał Lecha z powietrza, było efektownie, ale niedokładnie.
30' - Znów swoją obecność zaznacza Wabnic, jego strzał sprzed pola karnego broni Jakub Pondel.
32' - Uderzenie Kamila Kozaka było nawet kozackie, ale interwencja bramkarza Core była przekozacka i Widawa o trzecim golu póki co może pomarzyć!
33' (3:2) Przychodząc na mecz w koszulce Liverpoolu istnieje prawdopodobieństwo ściągnięcia na siebie "klątwy Lorisa Kariusa" - młody Pondel nie popisuje się zbytnio i jego rękawice zostają przełamane, a to oznacza, że prowadzenie obejmuje Core Services! W roli egzekutora oczywiście niezawodny dzisiaj dzik - Kamil Wabnic!

Core Services - debiutant w naszej lidze, zalicza bardzo udany debiut i na dzień dobry pokonuje Widawę Wrocław 3:2. Nie wiadomo jak potoczyłyby się losy tego pojedynku, gdyby na murawie nie było Kamila Wabnica. Nie ma jednak co gdybać - Kamil był i odwalił kawał naprawdę dobrej roboty prowadząc swoją drużynę do zwycięstwa i ustrzelając w tym pojedynku hat-tricka. Kolejny mecz Widawa zagra w poniedziałek - jakie skarpetki przyodzieje tego dnia Kuba Pondel nie wiemy, ale wiemy na pewno, że rywalem Michała Pondla i spółki będzie Qiagen DNA Crew. Core Services z kolei w przyszły piątek "skrzyżuje rękawice" z Logintrade.

autor: Marta Toczek