13.03 godz. 20:15, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Wardęga, Tymczak, Mikołajek, Fortuna, Chudy, Beniuk
Skład: Bzowski, Zaborowski, Kwiecień, Podczaszyński, Gołdyn, Kałmuk, Kicior, Pawłowski
5' Marcin Gołdyn
11' Paweł Pawłowski
25' Marcin Gołdyn
30' Marcin Gołdyn
32' Maciej Podczaszyński
35' Zbigniew Zaborowski
35' Marcin Gołdyn
38' Marcin Gołdyn
Zawodnik meczu: Marcin Gołdyn (Marcin był nie do zatrzymania dla defensywy Zielonych Aniołów. Wiele pisać nie trzeba, kiedy ma się udział przy sześciu bramkach swojej drużyny. Pięć z nich strzelił i raz asystował. )

Drugi środowy mecz to starcie 1 ligi pomiędzy wiceliderem - Soccer Team'em, a znajdującym się w strefie spadkowej Zielonymi Aniołami. Niewątpliwie faworytem tego starcia jest zespół Zbigniewa Zaborowskiego, który jeżeli pragnie sięgnąć po tytuł mistrzowski, ma obowiązek dzisiaj wygrać. Czy to uczyni? Czy jednak straci punkty z osłabionym kadrowo "outsiderem", który posiada jedną zmianę, z Bohdanem Fortuną w polu i bez ofensywnego tercetu - Patryk Rozwadowski-Paweł Misiewicz-Jan Mikołajek.

2' Marcin Kałmuk prostopadle zagrywa w pole karne do niepilnowanego Marcina Gołdyna. Ten z pierwszej piłki strzela i trafia wprost w wychodzącego z bramki Witolda Żaka. Po chwili mamy dobitkę gracza z numerem "7" i słupek!
3' Jeszcze jedna próba Gołdyna, tym razem z dystansu i Żak czujnie odbija piłkę do boku.
5' (1:0) - Nieporozumienie pomiędzy zawodnikami Zielonych Aniołów. Piłki nie przejął ani Jakub Chudy, ani Marcin Wardęga, a takową zgarnia Gołdyn i precyzyjnym strzałem po ziemi, przy słupku pokonuje bramkarza.
7' Kałmuk huknął z dystansu - piłka przelatuje tuż nad poprzeczką.
11' (2:0) - Gołdyn sprytnie piętką zagrywa do niepilnowanego pod bramką Pawła Pawłowskiego, a ten pewnie kieruje piłkę do pustej bramki.
13' Uderzenie Olafa Mikołajka z połowy boiska i pewnie piłkę do "koszyczka" chwyta Grzegorz Bzowski.
14' Po szybko rozegranym aucie gola mógł strzelić Mikołajek, ale jego uderzenie instynktownie broni Bzowski.
14' W odpowiedzi uderza Zbigniew Zaborowski - tylko i wyłącznie w boczną siatkę.
16' Mocne uderzenie Kałmuka zza zasłony zrobionej z Mikołajka. Wydaje się, że będzie bramka, ale Żak jest czujny i świetnie przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
19' Kąśliwy strzał Zaborowskiego z rzutu wolnego i udanie piłkę do boku odbija Żak.
19' Żak notuje kolejną bardzo dobrą interwencję, tym razem wygrywając pojedynek jeden na jeden z Maciejem Podczaszyńskim.
20' Kałmuk z dystansu - bramkarz na raty chwyta piłkę.
21' Gołdyn z powietrza - wprost w "koszyczek" bramkarzowi.
24' Uderzenie Zaborowskiego z połowy boiska. Żak bez ryzyka przenosi "balon" nad poprzeczką.
24' Jeszcze raz Zaborowski i po raz kolejny piłka pada łupem golkipera.
25' (3:0) - Bartosz Kicior zagrywa na prawą stronę do Marcina Gołdyna, a ten strzałem przy dalszym słupku zaskakuje Żaka po raz drugi w tym meczu.
27' Kolejne mocne uderzenie Kałmuka i znowu bramkarz nie daje się zaskoczyć.
27' Zielone Anioły mogą strzelić pierwszego gola. Może zrobić to Bohdan Fortuna, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzela wprost w niego!
28' (3:1) - Mikołajek z autu zagrywa w pole karne do Fortuny. Ten mimo asysty dwóch obrońców, płaskim strzałem pokonuje Zaborowskiego.
29' Mikołajek z wolnego zagrywa do boku do Fortuny, a ten trafia w słupek! Mamy jeszcze dobitkę Beniuka i instynktowną interwencję Bzowskiego.
30' Rajd Mikołajka kończy się na ofiarnie interweniującym Bzowskim.
30' (4:1) - Przewagi "Green Angels" nie wykorzystali i nadziali się na kontrę. Z bliska Gołdyn strzela wprost w Żaka, który jednak wobec dobitki tego samego gracza jest już bezradny. Gołdyn z hattrickiem.
32' (5:1) - Kicior do Podczaszyńskiego i mamy piątego gola dla Soccer Teamu.
33' Drugiego gola mógł strzelić Pawłowski, ale po świetnym zagraniu Zaborowskiego, zawodnik z numerem "13" nie trafia do pustej bramki! Cóż za pudło "Nazima"!
34' Fortuna staje oko w oko z Bzowskim i po interwencji bramkarza mamy słupek i ostatecznie rzut rożny.
35' (6:1) - Zaborowski zabiera piłkę rywalowi, staje oko w oko z Żakiem i pewnym strzałem go pokonuje.
35' (7:1) - Kolejny cios "Bielawian" i kolejny zadany przez Gołdyna. Przy tym trafieniu asystuje Bzowski.
37' Zaborowski z rzutu rożnego wycofuje piłkę na przedpole do Pawłowskiego, a ten strzela bez przyjęcia - wprost w dobrze ustawionego golkipera.
38' (8:1) - Żak popełnia błąd i zagrywa piłkę wprost pod nogi Gołdyna, a ten pakuje ją do pustej bramki.
40' Zaborowski trafia w poprzeczkę!

Soccer Team odnotowuje kolejną wygraną, gdzie w meczu, tylko przez chwilę stracił panowanie nad przebiegiem gry. Po wygrana 8:1 tracą tylko dwa oczka do liderującego ForceGSM (chociaż mają jeden mecz rozegrany więcej). Jeżeli chodzi o Zielone Anioły to ich strata do bezpiecznego miejsca (nad strefą spadkową) wynosi dwa oczka, a więc nadal mogą się utrzymać. Muszą jednak punktować. Następnym razem "Green Angels" zagrają z ForceGSM, czyli z tym samym rywalem co Soccer Team.

autor: Michał Pondel