15.03 godz. 22:00, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
4 : 7
( 1 : 1 )
Skład: Trojan, Mielcarek, Jastrzębski, Dyczkowski, Miozga, Bezkorowajny, Trojan, Michalski
Skład: Wardęga, Tymczak, Mikołajek, Wardęga, Misiewicz, Fortuna
19' Sebastian Miozga
23' Łukasz Michalski
25' Łukasz Dyczkowski
33' Tomasz Mielcarek
37' Łukasz Dyczkowski
38' Łukasz Dyczkowski
40' Łukasz Michalski
9' Michał Wardęga
26' Wojciech Misiewicz
27' Jakub Tymczak
34' Jakub Tymczak
39' Wojciech Misiewicz
Zawodnik meczu: Łukasz Dyczkowski (Autor hat-tricka, ten mecz jak i cały sezon należał w pierwszej lidze do jednego zawodnika, czyli Łukasza Dyczkowskiego. Wyróżnienie dla Misiewicza.)

Kolejny piątkowy pojedynek zapowiada się dosyć jednostronnie. Znajdujące się w strefie spadkowej Zielone Anioły podejmą mającego komplet punktów lidera - ForceGSM. Tutaj mało, kto wierzy w punkty zdobyte przez "Green Angels", ale te na pewno łatwo się nie poddadzą, chcąc marzyć o utrzymaniu. Zespół Łukasza Dyczkowskiego nie może więc zlekceważyć "beniaminka", bo na ich błąd czekają AmRest, Soccer Team i Kruczki. Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? Zobaczymy.

3' Od początku spotkania Zielone Anioły są zepchnięte do głębokiej defensywy, być może najważniejszym faktem jest to, że grają jednego niej niż rywale.

6' Miozga odbiera piłkę po błędzie Mikołajka, ale przyjęcie piłki wykonane bardzo źle i futbolówka trafia prosto do rąk Fortuny.

9' Dwa razy z rzutu rożnego zagrywają zawodnicy ForceGSM, lecz ani jedno podanie nie znajduję żadnego adresata w polu karnym.

11' GOL! (1-0) Niespodziewanie Zielone Anioły wychodzą na prowadzenie. Ekipa skazywana na pożarcie przed tym meczem stawia się faworytą. Płaski strzał przy słupku w wykonaniu Michała Wardęgi znajduję drogę do bramki rywali.

13' Kolejny strzał Dyczkowskiego leci wysoko ponad bramką strzeżoną przez Fortunę.

15' Dużo niedokładności w ekipie ForceGSM, po raz kolejny mamy złe zagranie. Tym razem Mielcarek mógł rozporwadzić kontratak jednak piłka ląduje na aucie.

17' Indywidualna akcja Tymczaka zostaje szybko zatrzymana przez dwójkę defensorów Force.

19' GOL! (1-1) GSM doprowadza do wyrównania. Sebastian Miozga strzela prawie z lini środkowej, a zasłonięty bramkarz rywali nie daje rady odbić piłki i ta przekracza linię bramkową.

23' GOL! (1-2) ForceGSM wychodzi na prowadzenie po raz pierwszy w tym spotkaniu. Za pola karnego uderzył Michalski i Fortuna musi wyjąc piłkę z bramki.
25' GOL! (1-3) Najlepszy strzelec ForceGSM wreszcie strzela. Samotny rajd i strzał z lewej nogi w wykonaniu Dyczkowskiego daje kolejne trafienie.
26' GOL! (2-3) Zielone Anioły zdobywają gola kontaktowego. Precyzyjny strzał po ziemi totalnie zaskakuje Trojana, strzelcem bramki jest Misiewicz.
27' GOL! (3-3) Niemożliwe nie istnieje. Ekipa Mikołajka doprowadza do remisu. Wrzutka na pole karne i z głowy strzał oddaje Tymczak, a futbolówka wpada do siatki.
30' Olaf Mikołajek z autu szuka długim podanie Tymczaka, niewiele zabrakłoby Jakub po raz drugi skierował piłkę do siatki, jednak ta opuszcza pole gry.
33' GOL! (3-4) Dyczkowski oddaje strzał w kierunku bramki, piłkę odbija przed siebie Fortuna i ta spada prosto pod nogi Mielcarka który będąc tyłem lobuje bramkarza Zielonych Aniołów.
34' Niesportowe zachowanie Jakuba Tymczaka i mamy żółtą kartkę, a Zielone Anioły grać będą w osłabieniu przez dwie minuty.
36' Piłka trafia do wolnego przed polem karnym Dyczkowskiego, ten oddaje strzał z pierwszej piłki, a futbolówka obija poprzeczkę i wraca na pole gry.
37' GOL! (3-5) Rzut wolny dla ForceGSM, Łukasz Dyczkowski podchodzi do ustawionej piłki i strzela prosto w okienko.
38' GOL! (3-6) Łukasz Dyczkowski uderzeniem zewnętrzną częścią stopy zdobywa hat-trick w tym spotkaniu.
39' GOL! (4-6) Zielone Anioły nie składają broni. Wojciech Misiewicz płaskim strzałem zdobywa dublet w tym meczu.
40' GOL! (4-7) Tuż przed gwizdkiem sędziego wynik ustala Michalski strzelając pod poprzeczkę.

Postawili się dzisiaj liderowi zawodnicy Mikołajka. Zielone Anioły jednak nie zdołały pokonać ForceGSM i tym samym ekipa Łukasza Dyczkowskiego sięga na kolejkę przed końcem sezonu po tytuł. W dzisiejszym meczu po pierwszej połowie myśleliśmy o jakiejś sensacji. Jednak w drugiej części meczu GSM rozwiał nadzieję Green Angels na zdobycie chociażby punktu. Dobrze dysponowany kapitan Force poprowadził po raz kolejny do zwycięstwa zdobywając hat-trick. Po tym meczu ekipa Jana Mikołajka dalej jest w czerwonej strefie i ostatnia kolejka będzie dla nich walką o ligowy byt. Następne pary meczowe obu tych ekip to: Zielone Anioły - Soccer Team oraz ForceGSM - Kruczki.

autor: Maciej Siwek