11.02 godz. 21:45, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
4 : 3
( 2 : 1 )
Skład: Nadgrodkiewicz, Jakiel, Kokociński, Szczucki, Piotrowski, Światłowski, Koptiev, Szymak, Wiater, Kozłowski
Skład: Przechrzta, Krysiński, Szozda, Kopyś, Pawlaczek, Wełna, Goch, Olszowski, Zasłonka, Polańczyk
20' Krzysztof Wiater
21' Krzysztof Wiater
22' Krzysztof Wiater
6' Adrian Olszowski
12' Adrian Zasłonka
28' Adrian Wełna
29' Damian Kokociński (Gol samobójczy)
Zawodnik meczu: Krzysztof Wiater (Chociaż drużyna Krzyśka przegrała, to jednak on robił wszystko, aby było inaczej. Najaktywniejszy gracz na boisku, który spotkanie zakończył strzeleniem hattricka. Wyróżnienie dla Adriana Zasłonki. )

Drugi poniedziałkowy mecz zapowiada się bardzo wyrównanie, bowiem mierzą się w nim sąsiedzi z ligowej tabeli, czyli Santa'n'deer i KP Ogrodomania. Obie te ekipy mają po 9 punktów i obie mają jeszcze nadzieje na medal na koniec sezonu. Muszą jednak zgarnąć komplet punktów. Której ze stron się to uda? A może będziemy świadkami remisu?

1' Piotr Krysiński prostopadle zagrywa w pole karne do Adriana Zasłonki, a ten strzałem z piętki stara się zaskoczyć Pawła Szczuckiego, ale piłka po jego próbie minimalnie mija bramkę.
2' Odpowiedź Ogrodomanii i strzał Roberta Jakiela, po którym piłkę pewnie chwyta Marek Przechrzta.
5' Świetna interwencja Marka Przechrzty po uderzeniu Damiana Kokocińskiego z prawej strony.
6' (1:0) - Rzut rożny dla Santa'n'deera. Do jego wykonania podchodzi Adrian Olszowski i sprytnym strzałem przy słupku zaskakuje Szczuckiego.
7' Krzysztof Wiater w tempo zagrywa do Łukasza Światłowskiego, a ten oddaje mocny strzał, który świetnie broni Przechrzta.
8' Kolejna parada Przechrzty, tym razem po uderzeniu Wiatera.
12' (2:0) - Rozmontowana defensywa KPO. Kopyś podcina piłkę obok wychodzącego z bramki Szczuckiego. Do tej przed linią bramkową dopada Zasłonka i pakuje ją do pustej bramki.
14' Kopyś na lewą stronę do Pawlaczka, a ten w dogodnej sytuacji przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
15' Wiktor Szymak huknął z dystansu i piłkę nad poprzeczkę przenosi Przechrzta.
16' Olszowski z autu, sprytnie zagrywa w pole karne do Kopysia. Ten uprzedza obrońcę, podbija piłkę nad bramkarzem, ale ta przelatuje nieznacznie nad poprzeczką.
19' Świetna interwencja Szczuckiego po strzale Michała Gocha.
20' (2:1) - Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Szczucki zagrywa do Wiatera, a ten strzela gola kontaktowego.
21' (2:2) - Światłowski z rzutu rożnego centruje piłkę w pole karne. Tam najprzytomniej zachowuje się Wiater i strzałem z główki, pod poprzeczkę pokonuje Przechrzte po raz drugi.
22' (2:3) - Ogrodomania idzie za ciosem i wychodzi na prowadzenie. Kolejna asysta Światłowskiego i trzecia bramka Wiatera.
26' Płaski strzał Polańczyka z rzutu wolnego i piłkę ofiarnie zatrzymuje bramkarz.
28' (3:3) - Strzał Olszowskiego broni bramkarz, ale dobitka Wełny jest już celna. Mamy remis.
28' Światłowski strzela zza pola karnego - Przechrzta odbija futbolówkę przed siebie.
29' (4:3) - Santa'n'deer wraca na prowadzenie, a to za sprawą samobójczego trafienia Kokocińskiego.
34' KP Ogrodomania szuka gola dającego im wyrównanie, jednak na razie bezsuktecznie.
38' Mocne uderzenie Krzysztofa Wiatera, jego strzał przed siebie odbija Marek Przechrzta.
39' Ostatnie kilka minut to natarcie KPO, którym zabrakło szczęścia, aby strzelić bramkę wyrównującą.

Bardzo emocjonujące starcie po którym cieszyć się mogła tylko jedna drużyna i był to Santa'n'deer, który zwyciężył 4:3. Z przebiegu spotkania remis byłby bardziej sprawiedliwy, ale w piłce tak to już jest, że wygrywa ekipa skuteczniejsza, a takowa była ta Piotra Krysińskiego. Debiutant tym samym umocnił się na piątej lokacie i traci tylko trzy oczka do podium. Ogrodomania przegrała czwarty mecz w sezonie i jest już niemalże pewne, że nie wywalczy tej zimy żadnego krążka. Następnym razem KPO zagra z TelForceOne, Santa'n'deer zaś "stanie w szranki" z Nic Się Nie Stało.

autor: Michał Pondel