08.02 godz. 20:15, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
0 : 4
( 0 : 0 )
Skład: Bzowski, Zaborowski, Wnuk, Podczaszyński, Sternik, Kałmuk, Kicior, Pawłowski, Gocz
Skład: Miklas, Majak, Nowak, Krupa, Kopeć, Mioduszewski, Zagrodny, Kruk
30' Zbigniew Zaborowski
31' Zbigniew Zaborowski
36' Tomasz Gocz
40' Maciej Podczaszyński
Zawodnik meczu: Grzegorz Bzowski (Kapitalny występ Grześka. Bronił dzisiaj jak w transie, tak, że ofensywni gracze Kruczków co chwile łapali się za głowe. Bez niego na pewno nie byłoby wygranej. Wyróżnienie dla Zbyszka Zaborowskiego. )

Hitowo zapowiada się mecz dwóch drużyn z kompletem punktów w 1 lidze, czyli pojedynek Kruczków z Soccer Teamem. Druga ofensywa w lidze należąca do ekipy Szymona Kopcia kontra najlepsza defensywa, którą pochwalić może się zespół Zbigniewa Zaborowskiego. Co zatem będzie kluczem do zwycięstwa? Żelazna obrona czy skuteczny atak? Czas pokaże! Co do składów obu tych drużyn to gorzej wygląda sytuacja "Bielawian", którzy muszą radzić sobie bez Przemysława Stasiaka i Marcina Gołdyna.

2' Płaski strzał Piotra Miklasa zza pola karnego i z trudem, ale skutecznie piłkę na rzut rożny zbija Grzegorz Bzowski.
2' Szymon Kopeć strzela z powietrza - tuż nad poprzeczką.
3' Odpowiedź Soccer Teamu. Z prawej strony uderza Zbigniew Zaborowski, ale Paweł Nowak jest na posterunku i odbija piłkę przed siebie.
5' Kolejna próba Zaborowskiego. Tym razem o centymetry mija bramkę.
6' Techniczny strzał Marcina Majaka zza pola karnego i słupek ratuje Grzegorza Bzowskiego od utraty bramki.
7' Mocny strzał Łukasza Wnuka z prawej strony i udanie piłkę do boku zbija Nowak.
8' Odpowiada Kopeć, ale futbolówkę do "koszyczka" wyłapuje Bzowski.
11' Kopeć z powietrza, po koźle, ale Bzowski nadal jest czujny i odbija "balon" w boczny sektor.
12' Kopeć jest dzisiaj bardzo aktywny i może dać prowadzenie swojej drużynie, ale jego strzał z linii pola karnego przelatuje nad poprzeczką.
12' Dwie kapitalne interwencje Nowaka, który najpierw broni kąśliwy strzał Zaborowskiego, a po chwili fantastycznie interweniuje po mocnej dobitce Podczaszyńskiego!
13' Bzowski na raty interweniuje po strzale Miklasa.
17' Majak-Miklas-Majak i strzał tego ostatniego minimalnie mija dalszy słupek bramki przeciwników.
18' Miklas urywa się obrońcy i strzela, ale świetnie nogami interweniuje golkiper Soccer Teamu.
19' Majak w kontrze staje oko w oko z Bzowskim i przegrywa ten pojedynek! Po chwili bramkarza może zaskoczyć Miklas, ale znowu górą jest kiper ST.
24' Tomasz Gocz mimo asysty obrońców zdołał oddać strzał z przewrotki, ale była to próba niecelna i od bramki grę rozpocznie Nowak.
26' Majak do Kopcia. Ten długo się nie zastanawia i oddaje techniczne uderzenie po którym Bzowski znowu świetnie interweniuje i zbija futbolówę na rzut rożny.
28' Kruk zagrywa świetną, prostopadłą piłkę w kierunku Kopcia, ten przyjęciem gubi obrońcę i strzela potężnie, ale poprzeczka ratuje Bzowskiego od utraty gola!
29' Majak zgrywa piłkę w pole karne do Mioduszewskiego, a ten trafia w...słupek!
30' (0:1) - Niewykorzystane sytuacje Kruczków się zemściły i Soccer Team wychodzi na prowadzenie! Podczaszyński zgrywa piłkę do Zaborowskiego, a ten technicznym uderzeniem przy dalszym słupku nie daje żadnych szans Nowakowi.
31' Kopeć z dystansu - Bzowski na róg.
31' (0:2) - Wnuk do Zaborowskiego, a ten strzałem przy dalszym słupku zaskakuje Nowaka po raz drugi! Cóż za obrót spraw! Soccer na dwubramkowym prowadzeniu!
32' Majak-Kopeć-Mioduszewski i tego ostatniego w ostatniej chwili świetnie zatrzymuje bramkarz.
32' Majak kontra Bzowski i to co dzisiaj wyczynia Bzowski jest niepojęte. Nadal zachowuje czyste konto, a gracze Kruczków powoli tracą nadzieje na korzystny wynik.
36' (0:3) - Zaborowski z rożnego zagrywa do Gocza, a ten strzałem po ziemi, między nogami bramkarza zaskakuje Nowaka.
40' (0:4) - Strzał Zaborowskiego i piłkę przed siebie odbija Nowak. Do tej dopada Podczaszyński i strzałem niemalże do pustej bramki zamyka losy tej rywalizacji.

Hit nie zawiódł, ale zawodem, zwłaszcza dla Kruczków, może być wynik końcowy. Przegrali 0:4, a wypracowali sobie zdecydowanie więcej sytuacji. Niestety razili nieskutecznością, a ich rywal grając świetnie w tyłach i konkretnie w przodzie mógł cieszyć się z odniesienia wygranej. Ta sprawia, że Soccer Team nadal ma komplet punktów i do lidera traci zaledwie trzy oczka. Zespół Szymona Kopcia chociaż przegrał, to nie traci nadziei na tytuł, ale nie może już notować wpadek. O kolejne punkty beniaminek powalczy z Zielonymi Aniołami, a debiutant zagra z Czarnym Bykiem.

autor: Michał Pondel