06.02 godz. 22:00, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
Skład: Gubański, Dyczkowski, Miozga, Gmerek, Bezkorowajny, Trojan, Bogacki, Klimczak, Walków, Michalski
Skład: Puchała, Kiełkowski , Olejnik, Krzyżanowski, Słonecki, Ilnicki, Jakubowski, Dancewicz, Piasecki
1' Michał Trojan
8' Maciej Bogacki
10' Łukasz Michalski
11' Łukasz Michalski
13' Łukasz Dyczkowski
19' Łukasz Dyczkowski
20' Łukasz Dyczkowski
23' Michał Trojan
25' Łukasz Dyczkowski
26' Łukasz Michalski
27' Kacper Gubański
35' Łukasz Dyczkowski
39' Michał Trojan
13' Filip Piasecki
18' Grzegorz Kiełkowski
36' Filip Piasecki
Zawodnik meczu: Łukasz Dyczkowski (Łukasz jak na kapitana przystało, pociągnął swój zespół do kolejnej wygranej, będąc istną zmorą dla defensywy Astechu. Zawodnik z numerem "9" zakończył mecz z dorobkiem pięciu trafień. )

ForceGSM robi wszystko należycie, aby sięgnąć po tytuł mistrzowski. Piastuje pierwsze miejsce w stawce, posiada komplet punktów i nie zamierza na tym poprzestawać. Teraz na ich drodze stanie grający "w kratkę" Astech, który tej zimy walczyć będzie raczej tylko i wyłącznie o utrzymanie. Czy w środowy wieczór wykona kolejny krok w kierunku uniknięcia degradacji? Czy raczej to lider pokaże ich miejsce w szeregu? Co do sytuacji kadrowej to ForceGSM zagra dzisiaj w najmocniejszym składzie, jedynie bez Dominika Urygi. Sytuacja u "niebieskich" wygląda gorzej, bowiem znowu zagrają bez nominalnego bramkarza, a także bez Aleksandra Darmochwała i kontuzjowanego od dłuższego czasu Dawida Fabisza.

1' (0:1) - Szybko rozegrany rzut z autu w wykonaniu ForceGSM. Piłkę w pole karne otrzymuje Michał Trojan i strzałem z bliska, po ziemi nie daje żadnych szans Piotrowi Jakubowskiemu!
3' Błąd Filipa Piaseckiego pod własnym polem karnym może wykorzystać Klaudiusz Bezkorowajny, ale na szczęście obrońcy Astechu, w ostatniej chwili skórę ratuje mu ofiarną interwencją Piotr Jakubowski.
4' Mocny strzał Trojana zza pola karnego - Jakubowski przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
8' (0:2) - Maciej Bogacki mocnym, precyzyjnym strzałem zza pola karnego pokonuje Jakubowskiego i ForceGSM prowadzi już dwoma golami.
10' (0:3) - "Czarni" idą za ciosem! Strzał z lewej strony oddaje Łukasz Michalski, a piłkę tuż przy krótszym słupku przepuszcza Jakubowski, po czym pada na murawę jak porażony problem. Zdaje sobie chyba sprawę, że mógł zachować się lepiej.
11' (0:4) - Michalski kompletuje dublet. Znowu pokonał "Dzidka" strzałem przy krótszym słupku.
12' Radosław Walków z prawej strony - Jakubowski świetnie interweniuje nogami.
13' (0:5) - Strzał Bogackiego i przed siebie piłkę odbija Jakubowski. Niestety nie zdążył się podnieść i piłkę nad nim w porę podbija Łukasz Dyczkowski i może cieszyć się ze swojego gola.
13' (1:5) - Odpowiedź Astechu, a mocnym strzałem pod poprzeczkę Wojciecha Gmerka pokonuje Filip Piasecki.
14' Próba Grzegorza Kiełkowskiego i futbolówka po niej pada łatwym łupem kipera ForceGSM.
16' Bezkorowajny do Miozgi, a ten z bliska uderza wprost w bramkarza.
18' (2:5) - Piasecki z rożnego zagrywa w tempo do nadbiegającego Kiełkowskiego, a ten mocnym strzałem pokonuje Gmerka!
19' (2:6) - Dyczkowski wygrywa walkę o piłkę (i pozycję) z obrońcą Astechu i strzałem z "czuba" w długi róg pokonuje Jakubowskiego po raz drugi.
20' (2:7) - Rzut wolny dla ForceGSM. Do jego wykonania podchodzi Dyczkowski i mocnym strzałem przy słupku podwyższa prowadzenie swojej drużyny.
22' Piłkę po strzale Kiełkowskiego udanie wyłapuje Gmerek!
23' (2:8) - Trojan zabiera się z piłką i strzałem z lewej strony, przy krótszym słupku zaskakuje Jakubowskiego po raz drugi w tym meczu!
25' Indywidualna akcja Miozgi zakończona mocnym strzałem - nad poprzeczką.
25' Chrapkę na czwartego gola ma Dyczkowski, ale jego uderzenie świetnie broni Jakubowski.
25' (2:9) - Po chwili Jakubowski nie ma już tyle szczęścia i mamy dziewiątego gola dla ForceGSM. Jego autorem kapitan Dyczkowski.
26' (2:10) - Michalski pozazdrościł Dyczkowskiemu jego zdobyczy bramkowej i sam kompletuje hattricka.
27' (2:11) - Prowadzenie swojej drużyny podwyższa Gubański.
29' Dwie udane interwencje Jakubowskiego po strzałach Walkowa i Bogackiego.
31' 100% szansę na gola marnuje Marek Słonecki, który mając przed sobą pustą bramkę - nie trafia do siatki.
32' Krzyżanowski strzela zza pola karnego - Gmerek pewnie chwyta piłkę.
33' "Mojaaaaaaaaaaa puuuuuuuuuuuść" - krzyczy w niebogłosy Jakubowski. Dyczkowski się przestraszył i zostawił futbolówkę kiperowi Astechu.
35' (2:12) - Dyczkowski jest dzisiaj w gazie! Obrońcy Astechu nie mogą go zatrzymać, a ten zdobywa piątego gola dla swojej drużyny.
36' Płaski strzał Kiełkowskiego zostaje nogami obroniony przez Gmerka.
36' (3:12) Mocny, niesygnalizowany strzał Piaseckiego i Gmerek zostaje zmuszony do wyciągnięcia piłki z siatki po raz trzeci w tym meczu! Ładne trafienie zawodnika z "dwójką" na plecach.
37' Kiełkowski z dystansu - Gmerek przenosi piłkę na rzut rożny.
39' (3:13) - Hattricka kompletuje Trojan!
40' Kiełkowski może ustrzelić dublet, ale mając przed sobą tylko i wyłącznie bramkarza, dużo miejsca i czasu - uderza mało precyzyjnie - wprost w Gmerka!
40' "Dzidek" wygrywa pojedynek jeden na jeden z Dyczkowskim!

ForceGSM plan wykonał i rozbił swojego przeciwnika. Tym samym umocnił się na pozycji lidera i jest na dobrej drodze do tytułu. Astech przegrał czwarty mecz w sezonie i jego przewaga nad strefą spadkową wynosi trzy oczka. Zespół Piotra Jakubowskiego i Roberta Puchały przełamać się będzie chciał następnym razem z TelForceOne. Drużynę Łukasza Dyczkowskiego czeka natomiast pojedynek z Nic Się Nie Stało.

autor: Michał Pondel