15.01 godz. 22:00, Olimpijski boisko2, Sedzia: Tomasz Pondel
( 0 : 4 )
Skład: Puchała, Mazurek, Olejnik, Krzyżanowski, Oborzyński, Słonecki, Ilnicki, Fronczek, Darmochwał, Fabisz, Jakubowski, Piasecki, Giszczak
Skład: Czerniak, Borek, Burdun, Czerniakiewicz, Hanka, Wrotny, Pińczyński, Kufel
8' Dawid Fabisz
14' Marcin Krzyżanowski
18' Dawid Fabisz
19' Marek Oborzyński
22' Dawid Fabisz
28' Marek Oborzyński
29' Marek Słonecki
32' Aleksander Darmochwał
34' Robert Puchała
35' Aleksander Darmochwał
36' Dawid Fabisz
22' Tomasz Hanka
24' Wojciech Burdun
30' Tomasz Hanka
33' Dawid Kufel
34' Wojciech Burdun
34' Dawid Kufel
38' Miłosz Czerniak
40' Michał Pińczyński
Zawodnik meczu: Dawid Fabisz (Po raz trzeci w tym sezonie został graczem mecz, ponieważ po raz trzeci był najjaśniejszym zawodnikiem na placu gry! Swój dobry występ udokumentował zdobyciem czterech bramek.)

Na chwilę obecną wyżej w tabeli znajdują się Niebiescy, którzy mają o jeden punkt więcej od Engineering, Astech rozegrał już jednak dwa spotkaniak, podczas gdy ekipa Borka tylko jedno. Po tym co widzieliśmy na początku stycznia można stwierdzić, że obie ekipy są w całkiem niezłej dyspozycji, a do tego strzelanie goli na balonie przychodzi im z łatwością - zwłaszcza Michałowi Pińczyńskiemu z NGE (aż 7 goli w meczu z ORA Wrocław!) oraz Dawidowi Fabiszowi i Filipowi Piaseckiemu z Astechu (obaj zawodnicy pięciokrotnie trafiali w tej edycji do siatki). O gole w tym meczu możemy być więc spokojni. Kto strzeli ich więcej i zainkasuje cenne trzy oczka dowiemy się już w dzisiaj wieczorem!

1' Rozpoczęcie spotkania
3' Początkowe minuty to dominacja Astechu, lecz uderzenia Fabisza, Krzyżanowskiego oraz Piaseckiego nie znajdują drogi do bramki rywala.
6' W szeregach "NGE" postrach sieje Michał Pińczyński, lecz jak narazie przegrywa starcia z Mazurkiem.
8' GOL (0-1) - Daleka piłka od Patryka Mazurka wprost do Dawida Fabisza, a ten strzałem z pierwszej piłki pokonuje Wrotnego.
10' Dwa niecelne strzały zza pola karnego autorstwa Marcina Krzyżanowskiego! Czy "Krzyżak" w końcu wstrzeli się w bramkę?!
12' Z rzutu wolnego mocno, ale niecelnie uderza Dawid Kufel.
14' GOL! (0-2) - Szukał, szukał i znalazł! Marcin Krzyżanowski przecyzyjnym strzałem z dystansu zaskakuje Bartka Wrotnego!
15' Wojciech Burdun bliski gola, lecz w ostatniej chwili uderzenie to odbija goalkeeper "Niebieskich"!
18' GOL! (0-3) - Dawid Fabisz najpierw przegrywa starcie z bramkarzem rywali, lecz po chwili pakuje piłkę do pustej bramki!
19' GOL! (0-4) - Z rzutu wolnego lukę w murze znajduje Marek Oborzyński i mamy kolejne trafienie dla Astechu!
20' Kapitalna robinsonada Patryka Mazurka, który tylko w sobie znany sposób przenosi nad poprzeczką uderzenie Michała Pińczyńskiego!
20' Koniec pierwszej połowy.
22' GOL! (1-4) - Strzałem w długi róg hattricka kompletuje Dawid Fabisz!
22' GOL! (1-5) - Błyskawiczna odpowiedź "Białych", którzy za sprawą Tomasza Hanki odnotowują pierwsze trafienie dzisiejszego wieczoru!
24' GOL! (2-5) - Kąśliwym uderzeniem "ze szpica" dystans do rywali zmniejsza Wojciech Budrun.
26' Słupek bramki Astechu obija Michał Pińczyński!
28' GOL! (2-6) - Dobre dogranie Tomasza Ilnickiego do Marka Oborzyńskiego, a ten dopełnia formalności i tym samym kompletuje dublet!
29' GOL! (2-7) - Z najbliższej odległości piłkę do bramki pakuje Marek Słonecki i jest to jego premierowe trafienie pod balonem!
30' GOL! (3-7) - Duet Kufel-Hanka rozmontował defensywę rywala i ten drugi pokonuje Patryka Mazurka.
32' GOL! (3-8) - Precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę bramkę zdobywa Aleksander Darmochwał.
33' GOL! (4-8) - Z autu w pole karne zagrywa Jacek Borek, tam nogę dokłada Dawid Kufel i futbolówka ląduje w siatce.
34' GOL! (5-8) - Z najbliższej odległości piłkę do bramki głową pakuje Wojciech Burdun.
34' GOL! (6-8) - Za ciosem idzie Dawid Kufel i już tylko dwoma trafieniami przegrywa "NGE"!
34' GOL! (6-9) - Wejście smoka w wyknaniu Roberta Puchały, który chwilę po pojawieniu się na boisku, strzałem z "dużego palca" zaskakuje Wrotnego.
35' GOL! (6-10) - Prowadzenie Astechu podwyższa Aleksander Darmochwał!
36' GOL! (6-11) - Ten, który rozpoczął strzelanie dla Astechu, również je zakończył - mowa o Dawidzie Fabiszu, autoru czterech trafień!
38' GOL! (7-11) - W polu karnym najprzytomniej zachowuje się Miłosz Czerniak i strzałem głową zaskakuje Mazurka.
40' GOL! (8-11) - Strzelaninę w tym spotkaniu kończy Michał Pińczyński, lecz jego trafienie nie daje nawet punktu NG Engineering!
40' Koniec spotkania

Coż to był za mecz?! Kolejny triumf Astechu, który rozegrał perfekcyjną pierwszą połowę i schodził na przerwę z bagażem paru bramek przewagi nad rywalem! Niestety w drugiej odsłonie wdał się w niepotrzebną wymianę ciosów i stracił osiem bramek, strzelając "zaledwie" sześć! Kolejnym rywalem teamu Roberta Puchały będą Kruczki, natomiast "NGE" zmierzy się z... Kruczkami, które dobrze zna z konkurencyjnej ligi!

autor: Tomasz Pondel