11 . FC Zbieranina 10 -62 -4

WLB: Baumit pozostaje w grze

07.11.2018 | Autor: Marcin Wiktorowski

Baumit pokrzyżował plany Industrialowi, ORA wciąż walczy o złoto 2 ligi, Wolves niepewni utrzymania w Ekstraklasie.

EKSTRAKLASA: Na początku sezonu wielu wskazywało Industrial Solutions Group jako pewniaka do mistrzowskiego tytułu, co mogło się sprawdzić, zwłaszcza przy słabszej formie Baumitu czy Wielkiej NIewiadomej. Jak się okazało we wtorkowy wieczór, Baumit pokonując ISG 4:2 pozostał w walce nawet o złoto, ale tutaj nie wszystko w ich nogach, bo wciąż najbliżej tytułu jest T.B 85 Team, którego wczorajszy wynik z całą pewnością bardzo zadowolił. Niepewni swojej przysłości są Wolves Wrocław, beiniminek po porażce z BNY Mellon 4:3 pozostaje w strefie spadkowej i ma o jeden mecz mniej niż wyprzedzający go Real Compensación.

Kliknij by rozwinąć ofertę

WLB1: Z zapleczem Ekstraklasy może natomiast pożegnać się Brak Sponsora, zespół Marka Chmiela przegrał wczoraj z Cloud FC 0:5.

WLB2: Do 1 ligi pewny awans ma już ORA Wrocław, która po zaciętej walce pokonałą FC ŻWiR 2:1 i umocniła się na pozycji wicelidera, wyprzedzenie Soccer Team jest już jednak możliwe chyba tylko matematycznie.

06.11 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
Wolves Wrocław
BNY Mellon
4 : 3
( 1 : 1 )
Skład: Siwko, Warowy, Wróblewski, Lewandowski, Olszewski, Tęsiorowski, Pelwecki, Dziubczyński, Szymański
Skład: Grabowski, Pudlis, Fleming, Kalemba, Dranka, Matlak, Węgrzyn, Jabłoński, Jezierski
15' Krzysztof Szymański
23' Andrzej Warowy
23' Jakub Pelwecki
26' Jakub Pelwecki
28' Andrzej Warowy
9' Tomasz Węgrzyn
33' Michał Dranka
36' Piotr Matlak
40' Piotr Matlak
Zawodnik meczu: Piotr Matlak (Piotrek był niezwykle aktywny przez całe spotkanie. Biegał, walczył, podawał i strzelał, a co najważniejsze strzelił dwie bramki, w tym tą najważniejszą - zwycięską! Wyróżnienie dla Tomasza Węgrzyna. )

Emocji zabraknąć nie powinno w pierwszym wtorkowym pojedynku w którym na przeciw siebie staną przedstawiciele Ekstraklasy, walczący o utrzymanie w niej, czyli beniaminkowie - BNY Mellon i Wolves Wrocław. Różnica punktowa pomiędzy tymi drużynami wynosi 3 oczka i o te 3 oczka lepsza jest drużyna Michała Dranki. Ta jednak w ostatnim czasie zawodzi na całej linii, a ostatni raz wygrała jeszcze pod koniec września. Czy dzisiaj uda jej się odwrócić złą kartę? Czy jednak "Wilki" umocnią ich w kryzysie, a sami wydostaną się ze strefy spadkowej?

4' Centra Piotra Matlaka z rzutu rożnego i udanie nogami interweniuje Przemysław Siwko.
5' Michał Dranka oddaje ekwilibrystyczny strzał z nożyc, po którym futbolówka przelatuje wysoko nad poprzeczką.
6' Widać od samego początku wielką chęć gry w BNY Mellon. Beniaminek jest w ataku. Kolejny jego strzał, tym razem Richarda Fleminga, przelatuje jednak obok bramki.
7' Mocne uderzenie Fleminga z rzutu wolnego z trudem broni Siwko.
8' Dranka wymija bramkarza i strzela z woleja, ale w ostatniej chwili kiper "Wilków" naprawia swój błąd i zbija piłkę na rzut rożny.
9' Centra Karola Jezierskiego z rzutu rożnego, a tam najwyższej wyskakuje Tomasz Węgrzyna i strzela z główki, ale fenomenalną interwencją popisuje się Siwko i będziemy mieli kolejny korner.
9' (1:0) - Jezierski wrzuca piłkę z narożnika na Piotra Kalembę, ten zgrywa ją jeszcze do Węgrzyna, który strzałem z główki, przy dalszym słupku zaskakuje bramkarza!
11' Mocny strzał Kamila Dziubczyńskiego z dystansu i z trudem, ale skutecznie Sebastian Jabłoński zbija piłkę do boku!
12' Płaskie uderzenie Jakuba Pelweckiego z rzutu wolnego i udanie po nim interweniuje bramkarz.
15' Krzysztof Szymański może doprowadzić do wyrównania, ale z pola karnego strzela wprost w bramkarza. Jeszcze dobija, ale po raz kolejny świetnie interweniuje golkiper BNY Mellon.
15' (1:1) - Wrzutka z lewej strony autorstwa Dominika Olszewskiego. W polu karnym odnajduje się Szymański i uderzeniem z główki, przy dalszym słupku doprowadza do wyrównania!
21' Uderzenie Węgrzyna z wolnego i przed siebie piłkę odbija Siwko.
23' - Andrzej Warowy fauluje wychodzącego na czystą pozycję przeciwnika i zostaje ukarany żółtą kartką.
23' (1:2) - Wolves nie pierwszy raz w tym sezonie strzela gola w osłabieniu, a sposób na bramkarza rywali znajduje Pelwecki! "Wataha" na prowadzeniu!
25' Węgrzyna strzał sprzed pola karnego i ofiarną interwencją nogami popisuje się Siwko.
26' (1:3) - Kontra "Wilków". Szymański na wolne pole do Pelweckiego, a ten strzałem w długi róg bramki kompletuje dublet.
27' Węgrzyn widząc wysuniętego na przedpolu golkipera stara się go przelobować, ale posyła "balon" nad poprzeczką.
28' - Kolejny taktyczny faul Warowego i sędzia Marcin Niciński zmuszony jest pokazać mu drugą żółtą kartkę. W konsekwencji mamy czerwo, a stoper "Wilków" już w tym meczu nie zagra!
30' Fleming-Jezierski-Węgrzyn i ten ostatni nie trafia do pustej bramki!
30' Płaskie uderzenie Węgrzyna z dystansu, jak struna wyciąga się Siwko i paruje piłkę na rzut rożny.
31' Węgrzyn w pole karne zagrywa do Dranki, a ten z pierwszej piłki uderza minimalnie obok słupka.
33' Kąśliwy strzał Bartosza Tęsiorowskiego zza pola karnego i z trudem piłkę na róg zbija bramkarz.
33' (2:3) - Mellon nie daje za wygraną, a strzałem przy dalszym słupku Siwko pokonuje Dranka!
36' (3:3) - Cóż za emocję. Mellon doprowadza do wyrównania! Dranka na prawą stronę zagrywa do Matlaka, a ten strzałem przy dalszym słupku pakuje piłkę do siatki!
37' Techniczne uderzenie Szymańskiego z rzutu wolnego i z problemami, ale skutecznie Jabłoński zbija piłkę na rzut rożny.
37' Dranka z powietrza i na raty po tej próbie interweniuje Siwko.
38' Jezierski sprzed pola karnego i kolejna instynktowna interwencja bramkarza "czarnych".
40' (4:3) - Matlak obraca się z rywalem na plecach, ze skrzydła schodzi do środka i precyzyjnym strzałem przy słupku daje prowadzenie swojej drużynie! Cóż za niespodziewany obrót spraw! BNY na prowadzeniu!
40' Strzał Matlaka Siwko zbija do boku! Po chwili mamy dobitkę Dranki na "pustaka", ale mamy również wielkie pudło, bowiem futbolówka przelatuje obok bramki.

Fenomenalny mecz, w którym tempo gry było wysokie od pierwszej do ostatniej minuty. Pierwsi na prowadzenie wyszli gracze BNY Mellon, ale później Wolves zaatakowało i w drugiej połowie wyszło na dwubramkowe prowadzenie. Myśleliśmy, że od tej pory zacznie kontrolować mecz i ostatecznie dowiezie korzystny rezultat do końca. Nic z tego! Ekipa Michała Dranki nie dawała za wygraną i dzięki nieustępliwości udało jej się ostatecznie odwrócić losy spotkania i zwyciężyć - 4:3. Dzięki tej wygranej zespół Dranki jest już praktycznie pewny utrzymania, a ma jeszcze teoretyczne szanse na medal na koniec sezonu! Pozytywnie nie wygląda sytuacja "Watahy", która nadal znajduje się w strefie spadkowej, ale maleją jej szanse na pozostanie w elicie. Następne pary meczowe obu tych ekip to: BNY Mellon - T.B 85 Team oraz Wolves Wrocław - Brzmienie Miasta.

( 2 : 0 )
Skład: Chmiel, Gleń, Szczepański, Hajzer, Lajszczak, Laszecki, Grobelny, Gorazdowski, Nadgrodkiewicz, Kaczmarczyk
Skład: Kinal, Wącior, Seifert, Mikołajec, Zychowicz, Kozioł, Martyński, Woźniak, Pyzik, Landucci, Bucki
33' Paweł Gleń
3' Piotr Mikołajec
19' Dawid Woźniak
21' Piotr Mikołajec
36' Piotr Mikołajec
36' Łukasz Nadgrodkiewicz (Gol samobójczy)
Zawodnik meczu: Piotr Mikołajec (Piotrek był nie do zatrzymania dla defensywy Braku Sponsora. To on skradł całe show strzelając hattricka. Dwie bramki zwyczajne, ale jedna - "stadiony świata". )

O utrzymanie w 1 lidze usilnie walczą Cloud FC i Brak Sponsora. Sytuacja tych pierwszych jest jednak nieco lepsza, bowiem posiadają trzy punkty więcej. Jeżeli jednak przegrają, to zostaną przegonieni przez beniaminka. To tylko pokazuje jakiego meczu możemy się spodziewać. Na pewno zaciętego, w którym żadna ze stron nie będzie stawiała na "murowanie bramki". Jakim wynikiem się ten mecz zakończy? Kto będzie schodził z boiska pokonany, a kto będzie mógł unieść ręce w geście triumfu?

3' (1:0) - Mocny początek Cloud Fc, który w pierwszej swojej akcji wychodzi na prowadzenie. Sposób na pokonanie Marka Chmiela znajduje Piotr Mikołajec!
6' Kąśliwe i zarazem mocne uderzenie Adama Lajszczaka sprzed pola karnego i piłkę z problemami, ale udanie na rzut rożny zbija Tomasz Kinal.
9' Strzał Bartłomieja Kozioła sprzed pola karnego przelatuje minimalnie nad poprzeczką bramki przeciwników.
12' Szybki atak Braku Sponsora zostaje zakończony strzałem z prawej strony przez Pawła Gorazdowskiego, ale tylko i wyłącznie w boczną siatkę.
17' Dogodna sytuacja BS-u, ale strzał Michała Grobelnego z pola karnego przelatuje tuż nad poprzeczką.
19' (2:0) - Kontra Cloud FC. Kozioł staje oko w oko z Chmielem i jego strzał świetnie do boku zbija bramkarz. Nie ma jednak szczęścia, bowiem po chwili do piłki dopada Dawid Woźniak i strzałem pod poprzeczkę umieszcza ją w sieci!
21' (3:0) - Mikołajec dostaje piłkę w pole karne i strzałem z przewrotki pokonuje Chmiela po raz drugi. Bramka stadiony świata! Żeby nie zapominać o asystencie to asystę przy tym trafieniu notuje Michał Zychowicz.
28' Szczepański zagrywa w pole karne do Lajszczaka, który stara się uderzeniem z piętki zaskoczyć Kinala. Ta próba jest jednak zbyt lekka i bramkarz Cloud udanie wyłapuje piłkę.
29' Mocny strzał Kaczmarczyka świetnie broni Kinal.
31' Jeszcze jeden strzał Kaczmarczyka i Kinal odbija piłkę przed siebie. Do tej dopada Lajszczak i dobija, ale ofiarnie jego uderzenie zatrzymuje bramkarz.
32' Dwa kolejne uderzenia Lajszczaka i dwie kolejne dobre interwencje golkipera.
33' - Żółta kartka dla Pawła Glenia za faul.
33' Martyńskiego strzał z pola karnego instynktownie nogami broni Chmiel.
34' Świetna interwencja Chmiela po potężnym uderzeniu Mikołajca.
36' (4:0) - Pechowa interwencja obronna Łukasza Nagrodkiewicza, który pokonuje własnego bramkarza.
37' (5:0) - Mikołajec kompletuje hattricka, a tym razem pokonuje Chmiela pewnym strzałem przy dalszym słupku!

Po pierwszym niezwykle emocjonującym pojedynku, to drugie spotkanie nie było już tak ciekawe. Mecz pierwszej ligi nie był porywający, ale za to bardziej wyrównany. Obie strony miały swoje sytuacje, ale bardziej efektywny pod bramką rywali był spadkowicz i to on zwyciężył pewnie - 5:0. Dzięki tej wygranej praktycznie zapewnił sobie utrzymanie. Tego nie można powiedzieć o beniaminku, którego szanse na pozostanie na zapleczu Ekstraklasy są minimalne i nawet wygrana w ostatnim meczu może im tego nie dać! Następne pary meczowe obu tych ekip to: Brat Albert - Cloud FC oraz Impel - Brak Sponsora.

( 3 : 2 )
Skład: Kazanecki, Zych, Oborzyński, Moskwa, Tomala, Puchała, Możdrzech, Kloch, Krutin
Skład: Kędzierski, Matuszyk, Rejmer, Kaczmarek, Galuś, Zaskórski, Paukszt
3' Kamil Moskwa
12' Aleksander Krutin
35' Aleksander Krutin
9' Piotr Galuś
10' Jakub Rejmer
12' Piotr Galuś
35' Piotr Galuś
37' Piotr Galuś
39' Grzegorz Paukszt
Zawodnik meczu: Jakub Rejmer (Kuba wraz z Piotrkiem Galusiem sprawiali ogromne problemy defensywie ISG i to oni poprowadzi Baumit do cennego zwycięstwa. Rejmer świetnie piłką operował, a co wymierne strzelił gola i zanotował 2 asysty. Wyróżnienie dla Klocha! )

Po tym jak wczoraj niespodziewanie Piorun Zaodrze pokonał T.B 85 Team sprawa mistrzowskiego tytułu nie jest jeszcze przesądzona. Są dwie drużyny, które mogą takowy beniaminkowi odebrać. Mowa o Baumicie i Industrial Solutions Group, czyli wiosennemu obrońcy tytułu i wicemistrzowi. Obie te drużyny zmierzą się dzisiaj bezpośrednio. Kto tutaj przegra, ten z tytułem raczej może się pożegnać. Na większym musiku jest jednak zespół Grzegorza Kędzierskiego, który w przeciwieństwie do ISG nie może liczyć tylko na siebie. Jedno jest zatem pewne - nikt tutaj nie będzie odstawiał nogi, a patrząc na jakość piłkarską zawodników obu tych drużyn, może czekać nas świetne widowisko.

3' (0:1) - Lepiej w mecz wchodzi Industrial Solutions Group i to one jako pierwsze wychodzi na prowadzenie. Kamil Moskwa mając trochę miejsca przed polem karnym decyduje się na uderzenie i piłka po nim znajduje drogę do siatki tuż przy słupku!
5' Krzysztof Kaczmarek dostaje piłkę w pole karne i w dogodnej sytuacji uderza tuż obok bliższego słupka bramki strzeżonej przez Milana Klocha.
7' Jakub Rejmer będąc w polu karnym, zgrywa piłkę do Piotra Galusia, który strzela bez przyjęcia, ze sporą mocą, ale na posterunku jest Kloch, który instynktownie broni to uderzenie!
8' Rejmer obraca się z obrońcą na plecach i strzela minimalnie obok słupka.
9' Techniczny strzał Adriana Puchały sprzed pola karnego przelatuje nieznacznie obok bramki Grzegorza Kędzierskiego.
9' (1:1) - Rejmer z rzutu rożnego bije piłkę mocno, w kierunku bliższego słupka. Do tej dopada Galuś i strzałem z najbliższej odległości, w przeciwny róg bramkarza doprowadza do wyrównania!
10' (2:1) - Łukasz Zaskórski prostopadle zagrywa w pole karne do niepilnowanego Rejmera, który zachowuje zimną krew i strzałem obok Klocha pakuje piłkę do siatki! Baumit na prowadzeniu!
12' (2:2) - Pierwsze minuty i mamy grę "wet za wet"! Na trafienie Rejmera odpowiada Aleksander Krutin, który przebojem przedziera się w pole karne i mocnym strzałem pod poprzeczkę zaskakuje Kędzierskiego!
12' (3:2) - Długo radość ISG z doprowadzenia do remisu nie trwała, bowiem w kolejnej akcji Baumit znowu odskakuje na jednego gola. Kaczmarek w tempo zagrywa do Galusia, a ten precyzyjnym strzałem przy słupku pokonuje Klocha!
13' Piotr Możdrzech może doprowadzić do wyrównania, ale przegrywa pojedynek jeden na jeden z golkiperem dawnego Speca.
15' Dobre wyjście z bramki Kędzierskiego, który w porę uprzedza Jakuba Kazaneckiego.
16' Galuś pod bramkę zagrywa do Rejmera, a jego mocny strzał z ostrego kąta ofiarnie broni Kloch! To powinien być gol!
17' Rejmer do Kaczmarka, a ten z bliska trafia tylko i wyłącznie w bramkarza ISG. Po chwili kipera "niebieskich" stara się zaskoczyć Przemysław Matuszyk, ale młody bramkarz znowu świetnie interweniuje i zbija piłkę na rzut rożny.
18' Tomali strzał sprzed pola karnego udanie do boku zbija Kędzierski.
19' Galuś wychodzi w sytuacji sam na sam z Klochem i górą w tym pojedynku jest bramkarz!
21' Kazanecki staje przed szansą na gola, ale mając przed sobą tylko Kędzierskiego strzela po ziemi - tuż obok słupka!
22' Rejmer zgrywa piłkę na przedpole do nadbiegającego Kaczmarka, który posyła atomowy strzał po ziemi w kierunku bramki, ale ten przelatuje tuż obok słupka!
26' Puchały strzał z rzutu wolnego przelatuje nieznacznie obok bramki.
27' Galusia płaski strzał z dystansu świetnie nogami broni Kloch!
28' Możdrzech z łatwością mija obrońcę i strzela na bramkę, ale zbyt lekko, żeby zaskoczyć dobrze ustawionego Kędzierskiego, który wprowadza "balon" do "koszyczka".
29' Kontra Baumitu! Kaczmarek do Zaskórskiego, a ten przegrywa pojedynek jeden na jeden z Klochem!
33' Kazanecki sprzed pola karnego strzela - Kędzierski zbija piłkę do boku! Po chwili mamy dobitkę Możdrzecha i kolejną świetną interwencję kierownika "czerwonych"!
35' (4:2) - Zabójczy kontratak Baumitu, tym razem kończy się czwartym golem! Rejmer zagrywa do Galusia, ten mając przed sobą tylko bramkarza, mija go i pakuje piłkę do "pustaka". Tym samym popularny "Galon" kompletuje hattricka!
35' - Krutin otrzymuje żółtą kartkę za nieładny komentarz pod adresem arbitra.
35' - Krutin nie zamierza się jednak uspokoić i coraz bardziej rzuca "mięsem" w kierunku sędziego. Jakieś wyzwiska, groźby i sędzia Niciński pokazuje mu bezpośrednią czerwoną kartkę!
37' - Niesportowe zachowanie Galusia i mamy kolejny żółty kartonik!
39' - Grzegorz Paukszt równo z trwą wycina Kamila Moskwy i również zostaje ukarany żółtkiem!
40' Kontra dwóch na jednego bramkarza! Kaczmarek chce zagrać do lepiej ustawionego Matuszyka, ale w porę w tym wszystkim łapie się Kloch i przecina to zagranie!

Starcie dwóch najlepszych drużyn poprzedniego sezonu w Ekstraklasie nie zawiodło. Oprócz wielu świetnych sytuacji, byliśmy świadkami również wielu niezbyt sportowych zachowań - przepychanek, wyzwisk, prowokacji, a także mniej lub bardziej ostrych fauli. Koniec końców skuteczniejsi okazali się gracze Grzegorza Kędzierskiego, którzy podtrzymali dobry bilans gier z ISG i wygrali z nimi również teraz. Dzięki tej victorii dawny FC Spec nadal liczy się w grze nie tylko o tytuł mistrzowski, ale przede wszystkim o medale. Team Bartłomieja Zycha co prawda nadal może zdobyć złote medale, ale już nie wszystko zależy od nich samych, a również od T.B czy Baumitu. Następne pary meczowe obu tych ekip to: Wielka Niewiadoma - Baumit oraz Industrial Solutions Group - Old Blue Angels.

( 2 : 1 )
Skład: Zimny, Lichocki, Błaszczuk, Dudziński, Budzicz, Dec, Marajda, Drogosz, Bekier, Wiślewski, Mediuch
Skład: Wierzbicki, Ogrodnik, Zmórzyński, Hertmanowski, Wilento, Majchrzak, Płaczkiewicz, Biały, Zadworny, Piechowiak
16' Kamil Błaszczuk
37' Marek Wiślewski
38' Mateusz Mediuch
1' Dawid Płaczkiewicz
10' Dawid Płaczkiewicz
24' Marcin Zmórzyński
Zawodnik meczu: Dawid Płaczkiewicz (Najaktywniejszy gracz na boisku! Dawid często zagrażał bramce ŻWiR-u. Strzelił dwa gole i "wywalczył" dwie żółte kartki. Wyróżnienie dla Marcina Zmórzyńskiego i Kamila Błaszczuka. )

Ostatni mecz wtorkowy to pojedynek w drugiej lidze, który można nazwać hitowym. Wicelider tabeli - Okręgowa Rada Adwokacka podejmie piąty FC ŻWiR. Pierwsi walczą o tytuł mistrzowski, drudzy natomiast mają szanse na awans. Stawka tego meczu nie jest zatem mała i patrząc na ostatnią bardzo dobrą formę dawnych Fryzjerów i nieco słabszą "Adwokatów", możemy być świadkami wyrównanego widowiska. Czy takie też będzie?

1' (1:0) - Mocne otwarcie Okręgowej Rady Adwokackiej, która już w pierwszej swojej akcji wychodzi na prowadzenie. To za sprawą nikogo innego, a Dawida Płaczkiewicza, który pewnym strzałem przy słupku zaskakuje Grzegorza Bekiera!
5' Płaczkiewicz może podwyższyć prowadzenie, ale w ostatniej chwili zostaje uprzedzony przez dobrze wychodzącego z bramki Bekiera.
10' (2:0) - Rzut wolny dla "Adwokatów". Blok po strzale jednego z zawodników "zielonych" i piłka zostaje wybita przed pole karne, wprost pod nogi Płaczkiewicza, który strzelił z pierwszej piłki, a ta odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce!
13' Słupek po strzale Kamila Błaszczuka z dystansu!
16' (2:1) - Drugi strzał Błaszczuka jest już bardziej precyzyjny i wpada do siatki tuż przy słupku, obok bezradnego Pawła Ogrodnika.
23' Uderzenie Marcina Zmórzyńskiego i słupek ratuje bramkarza ŻWiR-u od utraty trzeciej bramki!
24' - Błaszczuk zostaje sfaulowany przez Zmórzyńskiego przy linii bocznej i sędzia Marcin Niciński nie ma wątpliwości. Kapitanowi ORY należy się żółty kartonik.
30' Płaczkiewicza strzał sprzed pola karnego przelatuje tuż obok słupka.
32' Bekier świetnie broni strzał Zmórzyńskiego z woleja!
35' Pewna interwencja Ogrodnika po strzale Zbigniewa Lichockiego.
37' - Marek Wiślewski fauluje wychodzącego na dobrą pozycję Płaczkiewicza i zostaje ukarany żółtą kartką.
37' Kontra ŻWiR-u zakończona zostaje strzałem przez Lichockiego - wprost w bramkarza!
38' - Kolejny faul "niebieskich" na Płaczkiewiczu, a dokładniej przewinienie autorstwa Mateusza Mediucha. Mamy zatem kolejne żółtko.
39' Strzał Michała Hertmanowskiego z lewej strony udanie nogami broni Bekier!
39' Zamieszanie pod bramką dawnych Fryzjerów, ale bramkarz tej drużyny jest na posterunku i opuszkami rękawic przenosi futbolówkę poza światło bramki!
40' Lichocki z woleja strzela - tuż obok bramki strzeżonej przez Ogrodnika.

Na koniec wtorkowego "matchday'u" byliśmy świadkami bardzo wyrównanego starcia, w którym dużo było boiskowej walki, a nikt tutaj nie odstawiał nogi. Ta sytuacja spowodowała, że okazji podbramkowych również nie było jakoś przesadnie dużo. Ciut więcej takowych wykreował sobie wicelider i to ony ostatecznie wygrał - 2:1. Dzięki tej wygranej wskoczył na pozycję lidera - ex-aquo z Soccer Teamem. Co do ŻWiR-u to przegrał pierwszy mecz od pięciu kolejek i choć nadal ma szansę na awans to teraz z niecierpliwością musi czekać na ruch przeciwników, bo samemu wiele nie zdziała. Następne pary meczowe obu tych ekip to: ORA Wrocław - Soccer Team oraz Hewlett Packard Enterprise - FC ŻWiR.