09.11 godz. 18:15, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
4 : 1
( 1 : 1 )
Skład: Markiel, Niemczyk, Grycaj, Szyszka, Mazurek, Brzezicki, Maszewski, Szyszka, Kotowicz, Jasiński
Skład: Szawłowski, Mormul, Kubik, Szczypa, Mierzwa, Sawczuk, Kraszkiewicz, Stankowiak, Lubański
19' Remigiusz Markiel
2' Allan Mierzwa
24' Mateusz Lubański
28' Mateusz Lubański
33' Mateusz Lubański
Zawodnik meczu: Mateusz Lubański (Był nie do zatrzymania przez defensywę rywali, zdobył trzy bramki, w tym dwie cudnej urody! Wyróżnić trzeba bardzo dobrze spisującego się w bramce Dawida Stankowiaka.)

Starcie pretendenta do awansu oraz ligowego outsidera zapowiada się dość jednostronnie, lecz warto pamiętać, że futbol jest nieobliczalny i wygrać może każdy. Czy po końcowym gwizdku "Neonowcy" zainkasują komplet punktów czy może "Odra" utrze nosa wyżej notowanemu rywalowi?

2' GOL! (1-0) - Ulala, co to się tutaj wydarzyło! Coż za fantasyczne uderzenie z dystansu Allana Mierzwy! Piłka po tym strzale zatrzepotała w samym okienku bramki strzeżonej przez Krystiana Mazurka! Z autu futbolówkę zagrywa Bartosz Kubik, a z ponad 20 metrów "spadającego liścia" odpalił Mierzwa... aż szkoda, że nie ma dzisiaj na boisku naszej Wrocbalowej kamery!
4' Indywidualna akcja Mateusza Lubańskiego kończy się oddaniem strzału prosto w goalkeepera rywali.
6' Dalekie podanie Markiela trafia prosto na głowę Michała Szyszki, a ten uderza tuż nad bramką.
9' Pojedynek biegowy z Mateuszem Grycajem wygrywa Mateusz Lubański, oddaje strzał na bramkę i z grymasem bólu pada na ziemię... Co tam się stało?! Przyznam szczerze, że nie wiem, lecz zawodnik Odry sugeruje, że został kopnięty przez rywala. VARu nie ma, więc sędzia nakazuję wznowić grę od rzutu rożnego.
11' Tylko boczna siatka po strzale z dystansu Damiana Jasińskiego.
13' Z woleja na bramkę uderza Remigiusz Markiel i futbolówka zatrzymuje się na spojeniu słupka z poprzeczką! Naprawdę niewiele zabrakło zawodnikowi Afery Neonowej, aby wpisał się na listę strzelców!
15' Seria niecelnych uderzeń zza pola karnego w wykonaniu graczy w granatowych trykotach.
19' GOL! (1-1) - Z autu w pole karne mocno piłkę centruje Damian Jasiński, tę przed siebie zbija Dawid Stankowiak, a następnie spada ona pod nogi Remigiusza Markiela, który uderzeniem do pustej bramki zdobywa wyrównanie.
22' Druga odsłona rozpoczyna się od mocnego, lecz niecelnego strzału Remigiusza Markiela.
24' GOL! (2-1) - Trójkowa akcja Mierzwa-Szczypa-Lubański i ten ostatni strzałem do "pustaka" wpisuje się na listę strzelców.
26' Markiel do Dawida Niemczyka, a ten sprawdza refleks Dawida Stankowiaka!
28' GOL! (3-1) - Dobre zagranie Karola Szawczuka na wolne pole do Mateusza Lubańskiego, ten biegnie z futbolówką w narożnik pola karnego i... sprytnym strzałem z ostego kąta kompletuje dublet!
30' Kolejna parada Stankowiaka po uderzeniu gracza Afery Neonowej.
31' No i znowu górą goalkeeper Afery Neonowej, tym razem po strzale Remigiusza Markiela.
33' GOL! (4-1) - Ręce składają się same do oklasków!!! Po otrzymaniu podania od Michała Szawłowskiego piłkę otrzymuje Mateusz Lubański i technicznym strzałem kompletuje hattricka. Warto wspomnieć, że futbolówka po odbiciu się od słupka wpada niemal w same okienko bramki strzeżonej przez Krystiana Mazurka!
35' Najpierw Jasiński uderza obok bramki, a po chwili w boczną siatkę strzela Markiel.
36' Bliski zdobycia bramki był Michał Mormul, lecz w bardzo dogodnej sytuacji nieznacznie chybił! Koledzy zza lini bocznej sugerują, że może to lepiej, że piłka nie wpadła do siatki, bowiem "Misza" musiałby prosić o wolne w pracy aż do środy! Wszystko oczywiście przez świętowanie pierwszego trafienie na Wrocbalowych boiskach!
37' Rajd Lubańskiego kończy się na dobrej obronie "kipera" "Neonowców".
39' Markiel-Niemczyk i nie mamy drugiej bramki dla spadkowicza z drugiej ligi.

Bardzo dobry mecz rozegrała ekipa Dominka Rozpędowskiego i zasłużenie zgarnęła komplet punktów, który pozwala im wyjść ze strefy "spadkowej". Porażka Afery Neonowej sprawia, że walka o awans do pierwszej ligi nabierze rumieńców i dopiero w ostatnich kolejkach poznamy brązowego medalistę!

autor: Tomasz Pondel