08.11 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Sochański, Baka, Matysik, Grelich, Pantsos, Jaskulski, Pikul, Łysek, Miernik, Krzywicki
Skład: Stawarz, Mosiołek, Nowak, Urban, Radziewicz, Śliz, Kasprzak, Maziarz, Świtliński
30' Konrad Nowak
32' Paweł Maziarz
Zawodnik meczu: Konrad Nowak (W tym spotkaniu pracowicie działał w obronie InsERT-u, a także dołożył cegiełkę do zdobycia cennych punktów przez swój zespół.)

XL Catlin nie zamierza rezygnować z walki o awans do 1 ligi i tanio skóry nie sprzeda w meczu z InsERT-em. Trzy punkty na wagę złota także pragnie zdobyć drużyna Grzegorza Mosiołka. Kto z wyżej wymienionych drużyn przybliży się do awansu na zaplecze Ekstraklasy?

2’ Theodor Pantsos oddaje mocny strzał, ale niestety trafia w słupek.
3’ Indywidualną akcję Łukasza Sochańskiego przerywa Grzegorz Mosiołek.
5’ Wywiązuje się bardzo groźny rożny dla XL Caltin. Sochański dośrodkowuje w środek pola karnego tuż na Matysiaka, a ten wysoko ponad poprzeczką.
6’ Godna uwagi próba Pawła Maziarza, który pofatygował się rajdem przez pół boiska i celnie uderzył w światło bramki.
9’ Próbuje wrzucić w pole karne piłeczkę Wojciech Urban, jest adresatem jest Świtliński. Ten jednak nie ruszył do piłki i głową dobrze wybija Tomasz Grelich.
13’ Kolejna okazja do zdobycia bramki przez XL. Sochański do Grelicha, który z pierwszej piłki posyła piłkę za boisko, a razem z nią kolegów z ławki.
17’ Główkować próbuje Jacek Śliz po wysokim podaniu Maćka Kasprzaka, ten jednak wysoko ponad poprzeczką, Tomasz Pikul nawet nie drgnął.
20’ Świetna interwencja bramkarska Tomasza Pikula, który w ostatniej chwili broni potężny strzał Łukasza Świtlińskiego.
23’ Sochański miesza obrońców w polu karnym Insertu, jedyny nieomylny zachowuje się Mosiołek łapie piłkę tuż przy słupku.
24’ Mosiołek wybija piłkę do Pawła Maziarza, który poleciał z kontrą, mija swoich rywali jak tyczki i posyła piłkę niecelnie w stronę bramki XL.
26’ Rusza z piłką szybko Tomek Grelich, ale gubi się tuż przed polem karnym.
29’ Konrad Nowak na zapalenie płuc prostopadle puszcza piłkę do Wojciecha Urbana, akcja kończy się nabiciem bramkarza XL i wznowienie od rzutu rożnego.
30’ (1:0) Piękna trójkowa akcja, z rożnego Urban podaje do Stawarza, który mija obrońcę i oddaje piłkę Nowakowi, a ten z 12 metrów ładuje w światło bramki!
32’ (2:0) Na drugą bramkę czekać długo nie musieliśmy. Za ciosem Świtliński puszcze długie podanie, gdzie popisuje się kolejny raz znakomitym dryblingiem Paweł Maziarz i mamy GOL!
33’ Popisać chciał się przewrotką Matysik, ale ten ląduje na plecach, a piłeczka leci daleko od bramki.
36’ Szansa na bramkę dla XL Catlin, najpierw strzał Sochańskiego prosto w Mosiołka, który wypluł piłkę, znalazł się tam Kamil Miernik ale niecelnie z dobitki ładuje poza bramkę.
39’ Kolejny rożny dla Insertu, czy chłopaki rozmontują obronę XL, jak za pierwszym razem? Nowak wrzuca do Radziewicza a ten z pierwszej ponad bramkę.

Bardzo długo trzeba było czekać na bramki w tym spotkaniu. InsERT wziął sprawę w swoje ręce i przejął inicjatywę i dzięki temu wraca dzisiaj do domu z trzema oczkami. Nadal lecz traci tylko oczko do miejsca premiowanego awansem. Na dzień dzisiejszy ciężko powiedzieć jak potoczy się ich sytuacja, gdyż w tabeli panuje ścisk. Odpowiedź na to pytanie uzyskamy po 9 kolejce.

autor: Patryk Obara