08.11 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
( 2 : 1 )
Skład: Kowalewski, Wójcik, Jankowski, Bednarczyk, Shtaba, Szymański, Filipek, Pingot, Boczar
Skład: Trojan, Kopeć, Mosiński, Raś, Krupa, Cieślikiewicz, Krzesiński, Borawski
9' Jakub Pingot
15' Bartosz Borawski
18' Cezary Krzesiński
26' Bartosz Borawski
31' Michał Trojan
Zawodnik meczu: Bartosz Borawski (Strzelił dwie bramki, a do tego świetnie radził sobie z obrońcami drużyny przeciwnej.)

Old Blue Angels od początku sezonu słabo idzie, na swoim koncie mogą odnotować osiem porażek i tylko jeden remis. Czy dzisiaj przyjdzie ten dzień, w którym pokuszą się o pierwszą wygraną w tej rundzie? A może to Real Compensación zdobędzie trzy punkty i oddali się od prawdopodobnych spadkowiczów - Wolves Wrocław, który im zagraża 1 punktową stratą? Zobaczymy za 40 minut.

2’ Pierwsza celna próba, armatę odpalił Cezary Krzesiński, piłka ląduje prosto w ręce Grzegorza Szymańskiego.
4’ Jakub Pingot ruszył z piłką w stronę bramki Old, mija dwóch obrońców jak tylko zechciał i ta piękna próba kończy się minimalnie obok prawego słupka.
6’ Z pierwszej piłki podaje Szymon Kopeć do Bartosza Borawskiego, który niedokładnym strzałem uderza prosto w bramkarza.
8’ Grzegorz Raś i jego nieudana próba strzału z połowy boiska, piłka wysoko wysoko ponad bramką.
9’ (0:1) Kapitalna akcja w wykonaniu Jakuba Pingota, mija dwóch zawodników po czym zachowuje zimną krew i pakuje precyzyjnie piłkę do bramki!
11’ Kacper Jankowski przejmuje piłkę w połowie boiska po nieudanej wymianie podań Old Blue i chcąc podwyższyć przewagę swojej drużyny niecelnie uderza.
13’ Widać że Mateusz Cieślikiewicz chciałby po raz kolejny obsłużyć któregoś ze swoich kolegów, ale nikt nie chce…
15’ (1:1) Cieślikiewicz w końcu obsłużył kogo trzeba i tuż przy prawym słupku celnie strzela Bartosz Borawski. Mamy remis!
17’ Napór ze strony Old Blue, tym razem Grzegorz Raś prosto w ręce Grzegorza Szymańskiego.
18’ (2:1) Afera w polu karnym w pierwszej kolejności Michał Trojan w bramkarza, ten wypluwa prosto pod nogi Cezaremu Krzesińskiemu i bez zastanowienia pokonuje Szymańskiego.
22’ Niebezpiecznie dzieje się w polu karnym Realu, Michał Trojan pudłuje i piłka wędruje w lewy słupek.
26’ (3:1) Krzemiński z prawej flanki dośrodkowuje prosto do nogi Borawskiego i ten kończy tą akcję bramką! Szymański bez najmniejszej szansy.
30’ Chłopaki z Realu w końcu się budzą i tworzą szansę na zdobycie drugiej bramki, niestety niecelnie Pingot w pole karne i piłkę zbiera Mosiński.
31’ (4:1) FENOMENALNE uderzenie Trojana prosto w prawe okienko po wcześniejszym minięciu obrońcy!
35’ Faulowany Krzesiński, 20 metrów do bramki, wszystko na to wskazuje, że może z tego się urodzić brameczka. Albo jednak nie, mocny strzał wbija się w mur.
37’ Groźne podanie Pingota do Shtaba próbującego minąć Mosińskiego, ale ten pewnie wyłapuje piłkę.
39’ Kolejna wrzutka Cieślikiewicza do Borawskiego, ale uprzedza go Szymański piąstkując piłkę.

Prawie pewny był fakt, że dzisiejsze spotkanie wygra drużyna Łukasza Łukasika, ale ku naszym oczekiwaniom po pierwsze zwycięstwo w rundzie jesiennej sięgnęli zawodnicy Old Blue Angels. Ta wygrana co prawda wiele nie zmieni w jej sytuacji, ale może chociaż trochę poprawi morale tej ekipy. Z kolei Real Compensación musi uważać na depczących im po piętach Wolves Wrocław i najlepiej aby wygrała dwa najbliższe spotkania, by zapewnić sobie byt w Ekstraklasie.

autor: Patryk Obara